eposta yazdır zoom+ zoom-

Gülen darbe mesajını bu yazıyla vermiş! İşte şifreli mesaj

Gülen darbe mesajını bu yazıyla vermiş! İşte şifreli mesaj

Fethullah Gülen'in 12 Eylül darbesi arefesinde Sızıntı dergisindeki olay yazının 2016 şubat ayında yeniden paylaşılması, darbe talimatının şifresi olarak okundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-07-2016 08:41 - Güncelleme: 19-07-2016 08:41

Zaman gazetesi yazarı Abdullah Aymaz'ın geçtiğimiz şubat ayındaki köşesinde, Gülen'in 12 Eylül darbesi öncesi Sızıntı'daki sözlerini paylaştığı yazı yeniden gündemde.

Gülen'e en yakın isimlerden biri olan Aymaz, 5 ay ay önceki köşesinde, Fethullah Gülen'in Sızıntı dergisinde yazdığı yazıyı paylaşıp, sonuna "Şimdi de 36 sene sonra, diyorum ki: Yusuflara müjdeler olsun!.." yazması tartışılmıştı. Yazının birçok yerinde askeri darbe imasında bulunuluyor.

Aymaz, Fethullah Gülen'in Haziran 1980'de yazdığı "Nevbahar mesajı" başlıklı yazısını aynen köşesine taşımıştı.

DİKENLİKTE GÜLLERİMİZ GÜLÜMSEMEYE BAŞLADI

Yazıda "Mabed, mekteb ve kışlada letaif, derinliğince bir uykudan uyananlar gibi gerine gerine, esneye esneye de olsa silkinip kendine gelmektedir. Sanki tozu dumana katarak gelen biri var, müjdesini sağa sola mesajlar halinde tebliğ edip geçiyor; bahar müjdesi kulağına üflenmiş bülbüllerin, cırcır böceklerinin mukaddes vazifelerini durup dinlenme bilinmez bir şevkle eda etmeleri gibi..." ifadeleri dikkat çekerken, "Kapısında duramadığımız kalelerin içinde nutukhanlarımızın sadasını işitiyoruz. Andeliblerimiz sanki maristanda şakıyor. Ayak basamadığımız dikenlikte güllerimiz gülümsemeye başladı" satırları yer alıyor.

KIŞLADAKİ DEFNEDEN HABER ALIYORUZ

"Siz hiç kış uykusundan kalkanları gördünüz mü?" sorusunu soran Gülen'in "Haberini kâh kırdaki bir çiçekten, kâh dehlizdeki bir çiğdemden, kâh kışladaki bir defneden, kâh mektebteki bir gülden bir nergizden kâh hastanedeki bir papatyadan alıyoruz" yanıtını vermesi dikkat çekiyor. Aymaz, Gülen'in yazısını yayınladıktan sonra "Şimdi de 36 sene sonra, diyorum ki: Yusuflara müjdeler olsun!.." mesajını yazdı.

36 YIL SONRA MESAJ

Zira 12 Eylül arefesinde yazılan ve darbeyi adeta haber veren yazının  paylaşılması Erdoğan'a bir mesaj olarak algılanmıştı. Olay yazının üzerinden 5 ay sonra yaşanan kanlı darbe girişimi tartışmayı alevlendirecek gibi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Gülen darbe mesajını bu yazıyla vermiş! İşte şifreli mesaj haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • idris yaşa 23 Temmuz 2016 19:44 aymaz bu boz kartol hakında diyordiki kuran okuduğunda duvarlarda ses geliyormuş muş....... da mesihmişş miş de daha neler diyordu açın zaman gazetesinin eski bundan 4 yıl önceki sayılarını... okudum lan aymaz yalanın batsınnn senin. bu adamın neresinde keramet var haa sadece burnunda keramet var kartol gibi... sadece iyi bir yalancı.üstüne yok yalancılıktan...

    CEVAP YAZ 0 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro