HABER /  DÜNYA

AB'den Türkiye'ye kötü haber! Bu yıl içinde...

Avrupa Komisyonu’nundan Türkiye'ye kötü haber. Avrupa Komisyonu’ndan Guenther Oettinger Türk hükümetinin alacağı önlemler nedeniyle bu yıl içinde Türk vatandaşlarının AB’ye vizesiz seyahatinin sağlanamayabileceğini söyledi.

Avrupa Komisyonu’nun Dijital Ekonomi ve Toplumdan Sorumlu Komiseri Guenther Oettinger, Türkiye’deki darbe girişiminin ardından Türk hükümetinin alacağı önlemler nedeniyle AB’nin bu yıl içinde Türkiye’ye vizesiz seyahat olanağı sağlamasını beklemediğini ifade etti.

Avrupa Komisyonu’nun Dijital Ekonomi ve toplumdan Sorumlu Komiseri Guenther Oettinger, darbe girişiminin ardından Türk hükümetinin alacağı önlemler nedeniyle bu yıl içinde Türk vatandaşlarının AB’ye vizesiz seyahatinin sağlanamayabileceğini söyledi.

Alman basınına konuşan Oettinger “Türk vatandaşlarına vizenin kaldırılması Avrupa Parlamentosu’nda tartışılıyor. Ancak, bu yıl içince vize serbestisi düzenlemesi yapacağımızı öngörmüyorum” dedi.

Alman politikacı idam cezasının geri getirilmesi tartışmalarıyla ilgili olarak, “İdam cezası, değerlerimiz ve anlaşmalarımızla uyuşmuyor. İdam cezası uygulayan hiçbir ülke AB üyesi olamaz” açıklamasını yaptı.

ÖNCEKİ HABERLER
Yunanistan'a kaçan darbeciler bakın kim çıktı!
Polis Başbakanlığın etrafını sardı kimliklere el konuldu
Acıbadem'de şehit edilen muhtar bakın kimin akrabası çıktı!
Başbakanlık'ta büyük operasyon! Kimliklere el konuldu
Ali Yazıcı kimdir başyaver Fuat Avni mi?
EYT son durum 19 Kasım EYT'liler için haberi Erdoğan verdi
Yorumlar 6 yorum