HABER /  GÜNCEL

Bild Gazetesi: Antalya güvenli tatil güzel!

Bild Gazetesi Antalya’da tatil yapan Alman vatandaşlarıyla röportaj yaptı. Avrupa’nın en çok okunan gazetelerinden biri olan Bild, geçtiğimiz günlerde okuyucularına tatil için Türkiye'yi tercih etmeleri önerisinde bulunmuştu.

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Almanya temasları sırasında ziyaret ettiği Avrupa’nın en çok okunan gazetelerinden biri olan Bild, bir kez daha Antalya’da tatilin güvenli ve güzel olduğunu yazdı.

“Antalya’da darbe hissedilmedi” başlığı ile yayınlanan haberde Antalya başta olmak üzere tüm tatil yörelerinin güvenli olduğu vurgulandı.

Antalya’da tatil yapan Alman vatandaşlarla yapılan röportajlara yer verilen haberde, milyonlarca insan tarafından durdurulan darbe girişiminin tatil bölgelerinde hissedilmediği kaydedildi.KARGAŞA HİSSETMİYORUZ

Bild Gazetesi’nin röportaj yaptığı Düsseldorf‘tan Marco Pitzer (42) ve Nina Gill (42), “On senedir Antalya’da tatil yapıyoruz, politika ve kargaşayı hissetmiyoruz. Hatta köpük partisindeydik” dedi. Stuttgart’tan oğlu Gabriel (6) ve eşi Slawa (32) ile Antalya’da tatil yapan Regina Gaudelin (30) ise “Aile babası olarak tabi ki kendimi sorumlu hissediyorum. Ama burada Antalya’da darbe girişiminden hiçbir şey hissetmiyoruz. Biz planladığımız gibi tatilimize devam ediyoruz” şeklindeki açıklamalarına yer verildi. Düsseldorf’tan Sonja (54) ve Martin Stapf (67) ise “Belek’te her şey sakin, otel işletimi her zamanki gibi. Biz gayet rahatız, on gün daha kalacağız ve kesinlikle tekrar geleceğiz” dedi.

SADECE 15 REZERVASYON İPTAL EDİLDİ

Bild, Avrupa Türkiye Turizm İş Konseyi’nden Hüseyin Baraner’in görüşlerine de yer verdi. Barener, sokaklarda askerlerin olmadığını, olanları televizyonlardan öğrendiklerini belirtti. AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman ise “Misafirlerimiz güven içinde tatillerine devam ediyor. Olağanüstü bir dönüş ya da iptal yaşanmamaktadır. Özellikle ülkemizi tanıyan turistler güven içinde tatillerini sürdürüyor. Sadece ilk gün bazı uçuşlar iptal oldu. Uçuşları iptal olan turistler tesislerimizde ücretsiz olarak misafir edilmiştir. Şuan tüm uçuşlar zamanında gerçekleştirilmektedir" dedi.TÜREL, ANTALYA’YI ANLATMIŞTI

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Antalya Destinasyon tanıtım Projesi kapsamında Almanya’ya gitmiş ve temasları sırasında Bild Gazetesini ziyaret etmişti.

Gazetenin CEO’su Kai Diekmann ile görüşen Türel Antalya’nın tatil olanaklarını ve ev sahipliği yaptığı organizasyonları anlatmıştı. Bild, Türel’in ziyaretinin hemen ardından yayınlandığı haberde okuyucularına tatil için Türkiye’yi seçmeleri önerisinde bulunmuştu.

İşte Bild gazetesindeki o haber:

ÖNCEKİ HABERLER
Darbe soruşturması var diye sizi de ararlarsa...
Sosyal medyada darbe girişimine desteğe gözaltı
Türkiye Fethullah Gülen için adım attı!
Hüseyin Avni Mutlu görevden uzaklaştırıldı!
Darbe girişimi MOBESE kayıtlarında dakika dakika saldırı anları
Safer ayı ne zaman bitecek son çarşamba kılınacak namazı nedir?
Yorumlar 2 yorum