eposta yazdır zoom+ zoom-

Geç randevular Meclis gündeminde!

Geç randevular Meclis gündeminde!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, kamu hastanelerinde uzun zaman sonrasına verilen randevulara dikkat çekti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 09-03-2015 14:00 - Güncelleme: 23-10-2015 20:24

Tanrıkulu, hastanelere başvuran vatandaşlara 3 aydan uzun süreli randevu verilen hastalıkları sordu.

Tanrıkulu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“Kırklareli'nde oturan 52 yaşındaki İbrahim Aydoğduoğlu'ya uyku bozukluğu rahatsızlığının tedavisi için gittiği Namık Kemal Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Hastanesi Uyku Bozukluğu Merkezi'nden cihazla yapılan uyku testi için 19 Mayıs 2017 tarihine randevu verildiği iddiası doğru mudur?

Türkiye genelinde 2010-2015 yılları arasında uyku bozukluğu rahatsızlığı ile kamu hastanelerine başvuran vatandaş sayısı kaçtır?

Sağlık Bakanlığı yetkilileri Twin Towers binasını kiralarken hastane olmaya uygun bir bina olmadığını nasıl tespit edememiştir? Bu binanın aylık kira bedeli ne kadardır? Bu binanın sahipleri kimlerdir? Bu kiralama sonucunda devletin uğradığı zarar ne kadardır? Sorumlular hakkında adli ve idari soruşturma açılmış mıdır?

Türkiye genelinde kamu hastanelerine başvuran vatandaşlara 3 aydan uzun süreli randevu verilen hastalıklar hangileridir?”

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Geç randevular Meclis gündeminde! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
KİMDİR ?
Ahmet Çakar
AHMET ÇAKAR KİMDİR?

Ahmet Çakar (d. 1962, İstanbul, Türkiye), Türk hekim ve eski hakem. Pek çok uluslararası maçı yönettikten sonra hakemliği bırakmış ve futbol yorumculuğuna başlamıştır. Şu anda yorumculuk görevinin yanı sıra as

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro