eposta yazdır zoom+ zoom-

FOX TV sunucusu Fatih Portakal hakkında soruşturma başlatıldı

FOX TV sunucusu Fatih Portakal hakkında soruşturma başlatıldı

FOX TV ana habere verilen yayın durdurma cezasının ardından Fatih Portakal hakkında da soruşturma başlatıldı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 28-12-2018 16:02 - Güncelleme: 28-12-2018 16:31

Fatih Portakal'ın 10 Aralık 2018 tarihinde FOX TV ana haber bülteninde sarf ettiği sözlerin ardından "Suç işlemeye alenen tahrik" suçundan hakkında soruşturma başlatıldı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında program CD'sinin RTÜK'ten istendiği, farklı illerden gönderilen 16 şikayet dilekçelerinin de bu soruşturma dosyası ile birleştirildiği öğrenildi.

Başsavcılık'tan açıklama: Başsavcılık'tan yapılan açıklamada, Fatih Portakal hakkında, 10 Aralık'ta FOX TV ana haber bülteninde sarf ettiği sözleriyle ilgili "suç işlemeye alenen tahrik" suçundan soruşturma başlatıldığı belirtildi.

16 şikayet birleştirildi: Program CD'sinin celbi için RTÜK'e müzekkere yazıldığı ifade edilen açıklamada, "O tarihten itibaren Cumhuriyet Başsavcılığımıza çeşitli yerlerden gönderilen 16 şikayet, bu soruşturmayla birleştirilmiş olup soruşturma devam etmektedir." denildi.

Portakal hakkında dava açılırsa 6 aydan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.


FOX ana habere verilen ceza: Fatih Portakal'ın açıklamaları sebebiyle dün de RTÜK'ten kanala ceza gelmişti. FOX Ana Haber 3 gün yayınlanmayacak.

Fatih Portakal ne demişti: Ünlü sunucu Fransa'daki sarı yelekliler eylemlerini aktardığı haberden sonra şu yorumu yapmıştı:

-"Hadi bakalım barışçıl bir eylemle zamları, doğalgaz zamlarını protesto edelim. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak korkudan endişeden sokağa? Kaç kişi çıkar sokağa Allah aşkına söyler misiniz? Bireysel ve toplumsal muhalefeti baskı altına almaya ve yıldırmaya çalışıyorlar. En doğal hak ama uygulanamıyor. Fransa olmuş, Türkiye olmuş çok da farketmiyor açıkçası."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN FOX TV sunucusu Fatih Portakal hakkında soruşturma başlatıldı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR52 YORUM
  • Kadir 30 Aralık 2018 21:33 Benim de ağzıma bin laf geliyor Fatih Portakal için, ama bak ben bunu söyleyemiyorum. İş fikir özgürlüğü değil, neleri konuşup neleri konuşmamak gerektiğini bilmekten geçer, bu adama 10 yıl ceza verseler vah vah demem billahi.

    CEVAP YAZ 5 7
KİMDİR ?
Fatih Portakal
FATİH PORTAKAL KİMDİR?

Fatih Portakal kimdir ve aslen nerelidir eşi Armağan Portakal ile çocukları var mı? FOX kanalının sunucusu Fatih Portakal hakkında merak edilenler. Fatih Portakal aslen Aydın Nazilli'den. 2 Şubat 1967 yılında Nazilli ilçesinde doğan F

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro