eposta yazdır zoom+ zoom-

Fethullah Gülen 1980'de anlatmış 40 yıllık darbe planı!

Fethullah Gülen 1980'de anlatmış 40 yıllık darbe planı!

FETÖ lideri Fethullah Gülen'in 12 Eylül Darbesi'nden 2 ay önce yaptığı konuşma 15 Temmuz darbe girişiminin 40 yıl önce planlandığını ortaya koydu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 13-08-2016 20:53 - Güncelleme: 14-08-2016 00:27

"Huruç harekatı başlatıldı. Ancak bu harekat 35-40 sene sonra uygulamaya konulabilecektir. bugünkü ortamda bu mümkün değildir."

Bu ifadeler Fethullahçı Terör Örgütü lideri Fethullah Gülen'e ait. Gülen, bu sözleri 1980 yılında, 12 Eylül darbesinden 2 ay önce İzmir'de söyledi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner, eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında hazırladığı iddianamede, Gülen'in 40 yıl önce yaptığı açıklamalara yer verdi.

Terör örgütü lideri Gülen'in 12 Eylül 1980 öncesi yaptığı konuşma bugünleri, darbe girişimini işaret ediyor. Gülen, devleti ele geçirme planını işleme koyan örgüt üyelerinin yıllarca yetişmesini bekliyor.

HURUÇ NE DEMEK? NEDEN HURUÇ HAREKATI

Konuşmalarında 'Huruç Harekatı'ndan bahsediyor. Arapça kökenli bir ifade olan huruç, çıkış yapma ve göç anlamına geliyor. Ayını zamanda var olan otoriteyi sarsmak ve devleti işlevsiz bırakmak olarak da ifade edilebiliyor.

Fethullahçı Terör Örgütü için eğitim çok önemli, Gülen ülkenin tamamında ortaokuldan üniversiteyi bitirene kadar öğrencilerin kalabileceği yurt binaları yapılması istiyor. Bu yurtlarda kendi amaçları doğrultusunda öğrenci yetiştirmeyi planlıyor.

Darbe girişimine katılan Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin ifadeleri bu durumun kanıtı oldu. Gülen, kendi fikirleri doğrultusunda çeşitli kitapların ve dergilerin basımının gerçekleştirilmesini istiyor.

"Türkiye'deki öğretmenlerin büyük bölümünün kendi yönümüzde faaliyet göstermesi gerekmektedir" ifadesini kullanıyor. Gülen'in talimatlarını öğretim görevlileri aracılığıyla verdiği de ortaya çıktı. Tüm bu ifadeler, açıklamalar devleti ele geçirme isteğini ortaya koydu. Ancak canı pahasına mücadele verenler Fethullahçı Terör Örgütü'nün 40 yıllık planını bozdu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Fethullah Gülen 1980'de anlatmış 40 yıllık darbe planı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • Yeni KAPI?........... 14 Ağustos 2016 17:45 Yenikapı mitingi ve başka toplantılarda RTE , 15 Temmuz kalkışmasının bastırılmasını Çanakkale ile, Kurtuluş Savaşı ile, hatta İstanbul'un fethi ve Malazgirt'le mukayese eder gibi sunmaları çok abartılıdır. Ağlak bir cemaat başı, ne Bizans, ne de düvel-i muazzamadır. Neticede o ağlak adamı da siz büyüttünüz, her yere sızdırdınız, uçaklarınızı, tanklarınızı onlara kaptırdınız..................Bu olaydan birilerine kahramanlık çıkarmak zordur

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro