eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'dan CHP'ye referandum yanıtı

Erdoğan'dan CHP'ye referandum yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin referandum itirazıyla ilgili konuştu. YSK'nın kararının kesin olduğunu söyleyen Erdoğan, seçimlerle ilgili hukuki sürecin AYM ve AİHM'in yetki alanında olmadığını açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-04-2017 17:54 - Güncelleme: 21-04-2017 01:02

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan referandumuyla ilgili olarak CHP'nin iptal başvurusunu değerlendirdi. YSK'nın kararını hatırlatan Erdoğan, referandum sonuçlarının kesinleştiğini söyleyerek, AYM ve AHİM'in süreçle bir ilgisinin olmadığını ifade etti.

Erdoğan CHP'nin referandum itirazıyla ilgili olarak "AYM ve AİHM'in yetki alanında değil. YSK'nın kararı kesin bu iş bitti" dedi.

A News'a konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun itirazları için "Millet iradesine saygısızlık hakkın yok"diye konuştu.

"AGİT'İN TARAFSIZLIĞINA NASIL İNANAYIM"

Avrupa'daki 'Evet' oranlarını değerlendiren Erdoğan, "Avrupa'nın müdahalesi ters tepti" dedi. AGİT'in raporuna değinen Erdoğan "Tarafsız ve bağımsız olmaları gerekir. AGİT'in tarafsızlığına nasıl inanayım?" ifadesini kullandı.

ERDOĞAN TRUMP'LA GÖRÜŞECEĞİ TARİHİ AÇIKLADI

Cumurbaşkanı ayrıca, ABD Başkanı Donald Trump ile 16-17 Mayıs tarihlerinde görüşeceklerini belirtti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan'dan CHP'ye referandum yanıtı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR53 YORUM
  • Farklı Bakış 21 Nisan 2017 13:36 Millet iradesini çalmak serbts Mlletin iradesini korumak yasak. BU MANTIK BU ÜLKEDE KUTUPLAŞAMA YARATIR.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro