HABER /  GÜNCEL

Tatlı krizini nasıl önleriz?

‘Beden aklıyla zayıfla’ kitabının yazarı ünlü Karboksipunktur Tedavisi Uzmanı Dr Fevzi Özgönül cevapla.tv'ye önemli açıklamalarda bulundu.

Tatlı krizinin nedeni nedir? Tatlı krizinin önüne geçmek için yapılması gerekenler nelerdir? Dr Fevzi Özgönül'ün izleyicileri için anlattıkları:

‘Tatlı bir enerji ihtiyacıdır. Vücut enerjiye ihtiyaç duyduğu için kolay yoldan elde edeceği tatlı ve hamur işinden bu ihtiyacını karşılayabilir. Fakat, eğer sindirim sistemi güçlenirse tatlı ihtiyacını yemeklerden de karşılayabilir.

Bizim amacımız, sindirim sistemini güçlendirerek tatlı ihtiyacını yemeklerden elde etmesini sağlamak. Dolayısıyla eğer siz tatlı ve hamur işi krizinden kurtulmak istiyorsanız yapacağınız tek şey, yediğiniz yemekleri arttırmak, sindirim sistemini güçlendirmektir.

Bu nedenle biz, ekmek, tatlı, hamur işi yerine fındık, ceviz ve bademi öneriyoruz. Çünkü fındık, ceviz ve bademin içinde yüksek kalori vardır. Bu gıdaları aldığınızda sabah ve öğlen yemek yiyip tam olarak doyuyorsanız tatlı krizi yaşamazsınız. Çünkü enerji herşeyimiz. O zaman biz enerjiyi yemeklerden alalım, tatlı ve hamur işine ihtiyaç duymayalım.’

ÖNCEKİ HABERLER
Ev hanımları çalışmadan nasıl emekli olur?
Çocuğunuza asla bunu söylemeyin!
Facebook'un yeni platformu görücüye çıktı! Facebook Spaces nedir?
Suriyeli çocuk bulduğu cüzdanı sahibine ulaştırdı
İlaç alerjisi nasıl anlaşılır?
Ehliyetsiz araç kullanmak 2020 cezası kaç para oldu?
Yorumlar