BIST 1.445
DOLAR 8,28
EURO 10,11
ALTIN 489,06
HABER /  MEDYA

Ahmet Hakan hayırcılar için öyle bir aday tarifi yaptı ki

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında "2019'da yüzde 48.4'ün başkan adayı kim olmalı?" sorusuna yanıt verdi.

Abone ol

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, "hayırcılar" için olmayan aday tarifi yaptı.

Referandumda yüzde 51.4 "evet" oyu ile kabul edilen anayasa değişikliği sonrası gözler 2019 seçimlerine çevrildi. 2019'da başkanın kim olacağı tartışmaları şimdiden başladı.

Konuya dahil olan Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde adeta imkansızı tarif etti. Çizdiği aday profili bakın hangi karakterleri barındırıyor:

"SÜPERMAN, DADALOĞLU, KELOĞLU, HOCA NASREDDİN, KARA MURAT, JOKER, ÖRÜMCEK ADAM"

"HEM milliyet-çilerden, hem Kürtlerden, hem laiklerden, hem muhafazakârlardan oy alma kapasitesi olan... “SUPERMAN” gibi biri olmalı.
Hem şehirli, hem köylü, hem batılı, hem doğulu, hem Karadenizli, hem Siirtli... Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan... “DADALOĞLU” gibi biri olmalı.

Hem sert, hem yumuşak, hem diklenen, hem dik duran, hem vurdu mu oturtan, hem sevdi mi tam seven... “ÖRÜMCEK ADAM” gibi biri olmalı.

Kapılardan sığmayan, kara yağız edalı, pehlivan görünümlü... Bozok Yaylası’ndan şöyle bir geçmiş... “KARA MURAT” gibi biri olmalı.

Hem gülen, hem ağlayan, hem kızan, hem hoş gören, hem yanılan, hem yanıltan, hem tavizsiz, hem pragmatik... “JOKER” gibi biri olmalı.

Hem iktisattan çakan, hem dava şuuru nedir bilen... Aynı anda hem TÜSİAD’a, hem MÜSİAD’a üye olabilen... “KELOĞLAN” gibi biri olmalı.

Hem inat eden, hem geri çekilen, hem onu, hem bunu ikna eden, maceradan maceraya atılan... “JAMES BOND” gibi biri olmalı.

Hem alnı secde gören, hem laf sokup kapak yapabilen... Aynı anda hem profesöre, hem bakkala hitap edebilen... “HOCA NASRETTİN” gibi biri olmalı.

Hem risk alan, hem kaçan... Bir ileri giderken iki de geri çekilen... Mehter Marşı’ndan İzmir Marşı’na anında kayıveren... “MAKYAVEL DAYI” gibi biri olmalı."

ÖNCEKİ HABERLER
Tatlı krizini nasıl önleriz?
Ev hanımları çalışmadan nasıl emekli olur?
Facebook'un yeni platformu görücüye çıktı! Facebook Spaces nedir?
Suriyeli çocuk bulduğu cüzdanı sahibine ulaştırdı
İnternetsiz İnstagram dönemi
Amino asit diyeti kanseri önleyebilir
ABD'de işsizlik maaşı başvuruları beklentinin üstünde
Çocuğu cinsel istismara uğrayan aileler dikkat!
Çocuklarını görmeye giden kadına eski eşinden darp
Cem Yılmaz'ın yaptığı film paylaşımı herkesi heyecanlandırdı
Yorumlar 67 yorum