eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan idam kararı verilen Mursi hakkında konuştu

Erdoğan idam kararı verilen Mursi hakkında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, idam kararı verilen Mısır eski cumhurbaşkanı Mursi hakkında açıklama yaptı

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-05-2016 13:43 - Güncelleme: 22-10-2015 05:14

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhammed Mursi'ye verilen idam kararına tepki gösterdi. Mısır'ın firavunlar dönemine döndüğünü belirten Erdoğan, idamı kendi ülkelerinde kaldıran Batı dünyasının Mısır'daki idamlara seyirci kaldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultangazi Belediyesi Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan, idam kararı verilen Mısır eski cumhurbaşkanı Mursi hakkında ilk açıklamasını yaptı. Erdoğan ayrıca HDP'ye sert sözlerle yüklend. İşte o sözler:

DARBECİ SİSİ'YE SES ÇIKARMIYORLAR

"Bugün bir olay oldu, enteresandı. Mısır'da halkının yüzde 52 oyuyla Cumhurbaşkanı seçilen Mursi ile ilgili maalesef idam kararı vermişler. Mısır eski Mısır'a dönüyor, eski Mısır'a. Batı, maalesef hala darbeci olan Sisi'ye karşı tavrını ortaya koymuyor. Kendisi idamları kaldırırken, Mısır'da bu idam kararlarının devamına seyirci kalıyor. Buna karşı bir uygulama yapmıyor. Bakıyorsunuz ki, kendileri hep beraber onlarla beraber gayet güzel bir araya gelip, yine müşterek dayanışma içerisinde pozlarını veriyorlar. 

7 HAZİRAN ÇOK ÖNEMLİ

Bütün bu gidişe inanın şekil verecek olan bu millet. Türkiye. Türk Milleti. Burası verecek. Onun için sizin duruşunuz çok önemli. Onun için 7 Haziran çok önemli. Öyle bir seçim yapılacak ki yeni Türkiye mi eski Türkiye mi?

HDP'Lİ ESKİ MÜFTÜ ADAYINA YÜKLENDİ

Terör örgütünün arkasında olduğu hareket Taksim işçilerin kabesidir diyor. Tehdit ediyorlar. Geçenlerde Batman, Diyarbakır, Siirt, Mardin, van buralara gittik. Hep tehdit, tehdit, tehdit. Ondan sonra "demokrasi, barış, özgürlük" diyorlar. Şimdi 6-7-8 Ekim'deki olayları kenara koymak mümkün mü?

Diyarbakır’da sözde müftü bunların adayı oluyor. Partimi dini zerduşluk olsa yine oradan aday olurdum diyor. Şu hale bakın. Ayak kaydı mı kötü kayar, ne olursan ol kayar. İblis’in ayağı nasıl kaydıysa o da öyle kayar, bu işin lacı cimi yok."

sultangazi.jpg

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan idam kararı verilen Mursi hakkında konuştu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR74 YORUM
  • doğan 18 Mayıs 2015 11:44 bunlar boş laflar tayyip efendi icarraatt yapın konuşmakla gemi yürümüyor

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro