eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan çağrı yaptı Filistinli iş adamı uyguladı

Erdoğan çağrı yaptı Filistinli iş adamı uyguladı

Filistinli iş adamı Cihad Şamiyye, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına uyarak, 800 bin dolarını Türk lirasına çevirdi. Cihad Şamiyye, ''Eğer vatanın zarar ediyorsa, elindeki malın, doların ne faydası var" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-08-2018 13:09 - Güncelleme: 19-08-2018 13:09

Filistinli iş adamı Cihad Şamiyye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına uyarak 800 bin dolarını Türk lirasına çevirdi.

AA muhabirine konuşan Şamiyye, "Bir Filistinli olarak, Türkiye'nin yaptıklarına az da olsa güzel bir karşılık vermek istedim ve 800 bin doları Türk lirasına çevirdim." dedi.

TEK AMACI DESTEK VERMEK
Türk lirasını desteklemek, dolarını tutan, endişe yaşayan yatırımcıları desteklemek için bunu yaptığını kaydeden Şamiyye, hiçbir endişe duymadan parasını çevirdiğini, Türklerin ve diğer kişilerin de aynı adımı atmasını temenni ettiğini söyledi.

''VATANIN ZARAR EDİYORSA DOLARIN NE FAYDASI VAR''
Şamiyye, "Bir insanın vatana sahip olabilmesine paha biçilemez. Dolarlar bir vatan inşa edemez. Vatan gerçekten çok kıymetli. Eğer vatanın zarar ediyorsa, elindeki malın, doların ne faydası var." diye konuştu. 

''GÜÇLÜ BİR LİDERİNİZ VAR''
Bir vatana sahip olamayan çok sayıda kişi olduğunu söyleyen Şamiyye, "Sizin güzel bir ülkeniz, güçlü bir lideriniz var. Tüm halklar sizinki gibi bir devlet başkanına sahip olmak ister." ifadelerini kullandı.

''FİLİSTİN'İ KABUL EDEN TEK ÜLKE TÜRKİYE''
Şamiyye, herkesin Türk lirasını desteklemesini ümit ettiğini ve bir Filistinli olarak gücü ölçüsünde üzerine düşen vicdani sorumluluğu yerine getirdiğini kaydetti.

Türkiye'yenin karşılaştığı spekülatif atağa karşı duyduğu üzüntü ve samimiyet yüzünden okunan  Filistinli iş adamı Şamiyye son olarak şunları söyledi:

"Türkiye şartsız koşulsuz Filistinlileri kabul eden tek ülke denilebilir. Ülkenin her yerinde Filistinliler hoş karşılanıyor. Bir birey olarak Türk halkından sevgi ve destek gördüm. Herkes Türkiye'nin yanında yer almalı. Allah başımız ve büyüğümüz Recep Tayyip Erdoğan'ı korusun ona iyilikler versin."

PAYLAŞ tw fb gp
Kaynak : AA

YORUM YAZIN Erdoğan çağrı yaptı Filistinli iş adamı uyguladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • Misafir 19 Ağustos 2018 16:47 800 bin Dolar cebinde gokten zembillemi inmis?? Bu Dolarlar gecen hafta cikan kim yapti biliyoruz ve ekonomik guvenlik sebebiyle suc kapsamina aldik aciklamasinin ardindan TL ye GERI DONUS yapan Dolarlar. O 800 bin Dolardan acaba 3-5 ayda kac TL kazandi bu beyefendi ? Bu tip hareketler cogalacak bekleyin. Ya hakkinda hukuki islem yada pasa pasa iki Ulvi sozle degistireceksin harekatinin getirisi sonuc olarak. AKP bunyesinde bu isi yuzbinler degil milyonlar milyarlarla yapanlara bakalim ne yaptirim gelecek..veya gelmeyecek her zamanki gibi..Sahi ya AKP lilerin sorusturmayi engelledigi CIFTLIK BANK ve tosuna ne oldu?

    CEVAP YAZ 4 9

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro