HABER /  GÜNCEL

Pazartesi günü eczaneler açık mı Arefe günü çalışma saatleri

20 Ağustos'ta yani yarın, eczaneler açık mı, arefe günü hangi eczaneler açık, 20 Ağustos pazartesi günü eczaneler saat kaça açık olacak sorusu binlerce vatandaşın kurban bayramı öncesi gündeminde. 20 ağustos arefe günü eczaneler açık olur mu, ilaç alma, iğne yaptırma arefe günü yapılır mı?

Abone ol

Arefe günü eczaneler açık mı, 2018 banka çalışma saatleri nasıl soruları  binlerce vatandaş tarafından araştırılıyor. Kurban bayramına artık sadece 2 gün kaldı bayram telaşı ve hazırlıkları başladı. 9 günlük tatil yapacak olan çalışanlar ise eczaneler arefe günü açık mı sorusunun cevabını merak ediyor. Bu sene kurban bayramı ayın 21'inde Salı günü  başlayacak. Arefe günü ise 20 ağustos pazartesi günü olacak. Pazartesi günü yani arefe günü eczaneler öğleden sonra kapalı olacak. sadece nöbetçi eczaneler arefe günü ve bayram boyunca açık olacak.

ECZANELER AREFE GÜNÜAÇIK MI:  Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim KalınKurban Bayramı’nın 9 gün tatil ilan edildiğini açıkladı. Arefe günü olan 20 Ağustos günü ise çalışanlar idari izinli sayılacak.

Ancak bu durum bankalar için geçerli olmayacak.

İdari izin olmasından dolayı bankalar 20 Ağustos Pazartesi günü (Arefe günü) yarım gün çalışacak. 21-22-23-24 Ağustos günlerinde ise tatil olacak.

9 GÜNLÜK UZUN KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN: Kurban Bayramında bu sene 9 gün tatil yapılacak. 20 Ağustos Pazartesi Arife, 21-22-23-24 Ağustos günler ise bayram. Hafta sonları da eklenince tatil 9 güne çıkıyor.

2018 KURBAN BAYRAMI GÜNLERİ

– 20 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi (Pazartesi günü) resmi tatil

– 21 Ağustos Kurban Bayramı 1.gün (Salı günü) resmi tatil

– 22 Ağustos Kurban Bayramı 2.gün (Çarşamba günü) resmi tatil

– 23 Ağustos Kurban Bayramı 3.gün (Perşembe günü) resmi tatil

YILIN GERİ KALANINDAKİ RESMİ TATİLLER (2018)

– 30 Ağustos Zafer Bayramı (Perşembe günü) resmi tatil

– 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Pazartesi günü)

ÖNCEKİ HABERLER
Suriyelilerin 'yol verme' kavgası: 1 ölü, 1 yaralı
Korkunç olay! Kardeşi yedek anahtarla eve girince gördü
THY böyle duyurdu: Tarihi rekor kırdık
İmar Barışı'na başvuru sayısı 4 milyonu aştı
Kastamonu'da FETÖ bahanesiyle telefon dolandırıcılığı
Sokağa çıkma yasağı var mı son haberi Erdoğan verdi
Yorumlar