eposta yazdır zoom+ zoom-

Emine Ülker Tarhan'dan Elif Çakır'a Kabataş açıklaması

Emine Ülker Tarhan'dan Elif Çakır'a Kabataş açıklaması

Emine Ülker Tarhan Elif Çakır'ın programında Kabataş'ta taciz iddiası hakkında "Bozuk olan mobese görüntüleri ortaya çıkarılmalıdır" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-03-2015 12:00 - Güncelleme: 27-10-2015 20:04

CHP'den istifa eden Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, Elif Çakır'ın programına konuk oldu. Programda Gezi olaylarıyla ilgili konuşan Tarhan, Kabataş'ta taciz iddiası hakkında "Bozuk olan mobese görüntüleri ortaya çıkarılmalıdır" dedi.

Tarhan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

KABATAŞ AYDINLATILSIN DEDİ

"Benim hayatım vandallara, sapıklara, şiddet içerikli eylemler ile mücadele ile geçti. Ben polis aracının yakılmasını elbette tasvip etmem. Böyle bir şey olabilir mi? Kabataş olayında bozuk olan mobese görüntüleri ortaya çıkarılmalıdır. Orada Zehra Develioğlu'nun yaşadığı 70 – 80 kişi değil, 1 kişi de olsa yapılanlar suç kapsamındadır."

Erdoğan'ın 18 Haziran 2012 tarihinde Fethullah Gülen'in "Türkiye'ye dönüp siyaset yapsın" şeklindeki yazılı açıklamasıyla da ilgili konuşan Emine Ülker Tarhan, o döneme ilişkin "Fethullah Gülen'i Türkiye'ye davet etmişti Recep Tayyip Erdoğan. Fethullah Gülen'de bu daveti kabul etmemişti. Kendisi dönmeyeceğini açıklamıştı. Bende Gülen'in daveti kabul etmeyince yazılı açıklama yaptım. 'Yüreğiniz varsa çıkın ortaya dönün ülkenize. Kimseye yaslanmadan yapın siyasetinizi, namusluca. Korkaklar arkadan siyaset yaparlar' şeklinde ifadeler yer alıyordu.Sayın Erdoğan yerel seçimler öncesi bu yazılı açıklamamı Erzurum'da paylaşmıştı. Benim bu açıklamam CHP'de rahatsızlığa neden oldu. Detayına girmeyeceğim ama CHP'nin içinde sorun yaratmıştı" şeklinde konuştu.

BAŞKOMUTAN OLACAK EKMELEDDİN İHSANOĞLU ŞİMDİ NEREDE?

Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanlığına aday gösterilmesiyle ilgili de konuşan Emine Ülker Tarhan, İhsanoğlu şimdi nerede diye sordu? Tarhan; "Siz Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına onunla aynı dili kullanmış olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday koyarsanız nasıl seçimi kazanırsınız. CHP'nin tabanı tarafından benimseyeceği bir profil değildir Ekmeleddin İhsanoğlu. Başkomutan olacak olan Ekmeleddin İhsanoğlu nerededir şimdi? Nerededir? Daha güçlü bir adayla 2. Tura taşımak isteyebilirlerdi. Ama CHP ikinci turu düşünmedi anlaşılan. O dönem karanlık bir dönemdir. Kim kimin kulağına bir şeyler fısıldadı açıkçası bilmiyorum. Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına güçlü bir aday çıkarılabilirdi" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Emine Ülker Tarhan'dan Elif Çakır'a Kabataş açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • kktcuce 20 Mart 2015 15:45 kemalin kızı :)))siz ne zaman bu mavigözlüm edebiyatından sıyrılıp adam akıllı siyaset yaparsanız kazanırsınız yoksaaaa chp nin aynısı yada beteri olursunuz..

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Emine Ülker Tarhan
EMİNE ÜLKER TARHAN KİMDİR?

Emine Ülker Tarhan,, Türk siyasetçi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olmuştur. Bir süre serbest avukatlık, daha sonra kamu avukatlığı yapmıştır. Yurdun çeşitli yerlerinde yargıçlık ve Yargıtay

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro