eposta yazdır zoom+ zoom-

Elif Şafak'tan şok Türkiye yorumu!

Elif Şafak'tan şok Türkiye yorumu!

Elif Şafak, The Guardian'da 7 Haziran seçimlerini değerlendirdi. Şafak, Türkiye için yasaklar ülkesi yorumunda bulunurken HDP'nin başarısını ise bu yasaklara bağladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-06-2015 22:02 - Güncelleme: 21-10-2015 17:46
, The Guardian'daki yazısında 7 Haziran seçimlerini değerlendirdi. İngiliz gazetedeki köşe yazısında Türkiye'de basın özgürlüğünün kısıtlandığını iddia eden Şafak, fikirlerinden dolayı insanların "hain" ilan edildiği, tweet bile atamadıklarını yazdı.

Elif Şafak, Türkiye'de basın özgürlüğünün kısıtlandığını iddia etti. İngiliz The Guardian'daki köşe yazasında Şafak, insanların fikirlerinden dolayı "hain" ilan edildiğini iddia etti. Şafak, köşesinde "tweet bile atamadıklarını" yazdı.

elif-safak.jpg

HDP'Yİ YERE GÖĞE SIĞDIRAMADI
 
7 Haziran seçimlerini "Erdoğan'ın yenilgisi" olarak yorumlayan Şafak, HDP'yi öve öve bitiremedi. AK Parti hükümetinin yıllardır kadınlar için oluşturulan yasal düzenlemeleri gözardı eden yazar, HDP'nin eş genel başkanlarından birinin kadın olmasını "Türkiye'de bir ilk" olarak gördüğünü söyledi.
 
Türkiye'de azınlıkların tehdit altında hissettiğini öne süren Şafak, yıllardır Türk hükümetinin ana dilde eğitimi savunmasını görmezden gelerek Kürtlerin bundan mahrum olduğunu iddia etti.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Elif Şafak'tan şok Türkiye yorumu! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR60 YORUM
  • ALİ 16 Haziran 2015 08:35 HELAL VALLAHA...

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Elif Şafak
ELİF ŞAFAK KİMDİR?

Elif Şafak kimdir, kitapları ve eşi Eyüp Can Sağlık ile çocukları hakkında merak edilenleri derledik. İşte Elif Şafak'ın yaşamından kesitler içeren biyografisi.46 yaşında olan Elif Şafak 25 Ekim 1971 yılında Fransa'nın Strazburg ke

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro