eposta yazdır zoom+ zoom-

Ekmeleddin İhsanoğlu bombası! Seçim sonrası yapacak

Ekmeleddin İhsanoğlu bombası! Seçim sonrası yapacak

Ankara kulislerini dalgalandıran iddia. Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, seçimi kazanaması durumunda parti mi kuracak?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 08-08-2014 10:15 - Güncelleme: 25-10-2015 06:20

Adını vermek istemeyen ünlü bir sağ siyasetçi, seçimi kazanamaması halinde 'nun kurulacak merkez sağ partinin başına geçeceğini iddia etti.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala çarpıcı bir kulisi Oda TV yazarı eski bakan ve milletvekili Suat Çağlayan paylaştı.

Son günlerde İhsanoğlu'nun üslubunu sertleştirmesi ve Erdoğan'ın eleştirilerine karşılık vermesi kimi çevrelerde umut kaynağı olmuş durumda. Seçim kampanyasında kazandığı iddia edilen itibarı İhsanoğlu'nun 10 Ağustos sonrası aktif siyasete girerek taçlandıracağı konuşuluyor. 

Yazar Çağlayan, adını vermediği merkez sağ siyasetçinin görüşlerini seçim sonrası olası manzarayı okurlarıyla paylaştı.

"11 Ağustos’tan sonra Türkiye’nin politik atmosferinde değişiklik bekleyenlerin sayısı bir hayli fazla.
Bu yeni atmosferde, özellikle de “Çatı Aday” olarak seçime giren Ekmeleddin İhsanoğlu’ndan beklenenler var.

Merkez sağı yeniden toparlama hayalleri kuranlar, Ekmeleddin Bey’in Cumhurbaşkanlığı seçimini yitireceği varsayımından yola çıkarak, onun kazandığı itibarı genel seçimlerde oya dönüştürme çabasını gösteriyorlar. Elbette Ekmeleddin Bey önderliğinde kurulacak merkez sağ bir partide…

MERKEZ SAĞ’IN ARADIĞI KAN: EKMELEDDİN İHSANOĞLU

Hele de son günlerde Sayın İhsanoğlu’nun, Tayyip Erdoğan’ın hakaret dolu sözlerine katlanamayıp tepki göstermeye başlamış olmasını, bu çevreler, “siyasete bilenme” olarak değerlendiriyor ve umutlanıyorlar.

Adının geçmesini istemeyen ünlü bir sağ siyasetçi şunları söyledi:

“Ekmeleddin Bey bizim için biçilmiş kaftan. Başlangıçta, siyasete mesafeli duruyordu ama yavaş yavaş değişiyor. Tayyip Bey sağ olsun, Ekmeleddin Bey’e hakaretlere başlayınca, Ekmel Bey de bilenmeye başladı. Nasılsa seçim sandıklarında da bazı oyunlar oynanacak ve bu durum Ekmeleddin Beyi daha da siyasetin içine çekecektir…”

Anlaşıldığına göre, Ekmeleddin Beyin -koşulların zorlamasıyla da olsa- merkez sağın başına geçmesi için ikna edilebilir hale geldiğine inanıyorlar.

KİMLERDEN OY ALABİLECEK?

Ekmeleddin Bey’in önderliğindeki merkez sağ bir partinin kimlerden oy alabileceğini sorduğumda, “Onu merak etmeyin,” dedi. “Kılıçdaroğlu ve Bahçeli onu yeterince tanıttı herkese. Kaldı ki, ona oy veren AKP’li sayısı da oldukça fazla. Hem sonra, böyle bir merkez sağ parti kurulur da Ekmeleddin Bey başına geçerse, genel seçimler öncesinde -AKP’den bir daha seçilemeyecek milletvekillerinin katılımı ile- TBMM’de grup Kurması zor olmayacaktır. Genel seçimlerde de Ekmeleddin Bey, hem AKP’den, hem CHP’den ve hem de MHP’den gelecek oylarla yüzde on barajının çok üzerinde bir oy alabilecektir. İyi çalışılırsa ana muhalefet bile olabilir!”

Merkez sağdan bu ünlü politikacının söylediklerinde abartı olabilir elbette. Ama yine de gülüp geçmemek gerekir…

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ekmeleddin İhsanoğlu bombası! Seçim sonrası yapacak haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR45 YORUM
  • HALKIN ADAMI!! 11 Ağustos 2014 09:52 doğru DAHA İSTİKLAL MARŞIMIZI BİLE BİLEMEYEN, BENİM İŞİM YOL KÖPRÜ YAPMAK DEĞİL DİYEN PROFESÖR HALKA HİZMETİ SEVMEYEN PROFESÖR SİZ DE DE BU KAFA OLDUKÇA DAHA ÇOOOOOK KOLTUK HAYALİ KURARSINIZ ... SONRA CUMHURİYET SEVDALISI GÖRÜNMEYE ÇALIŞIN BU ÜLKEYE KOLTUK MERAKLISI D EĞİL VATAN MİLLET MERAKLISI BAŞKANLAR GEREKLİ ODA 10.09.2014 SAAT 21.00 SULARINDA ÇOK ŞÜKÜR BAŞA GELDİ ZATEN HAYIRLI UĞURLU OLSUN (EMSALETTİN) BEY'E GEÇMİŞ OLSUN....

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Ekmeleddin İhsanoğlu
EKMELEDDİN İHSANOĞLU KİMDİR?

1943 yılında Kahire'de doğdu. İhsanoğlu, Mısır Ayn Şems Üniversitesi Fen Fakültesi'nden mezun olduktan sonra El-Ezher Üniversitesi'nde akademik hayata başladı. Türk kültürünü küçük yaşta aile &

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro