eposta yazdır zoom+ zoom-

Doğu Perinçek'ten ilginç Kobani iddiası

Doğu Perinçek'ten ilginç Kobani iddiası

İşçi Parti Genel Başkanı Doğu Perinçek, PKK'nın Kobani'de bozguna uğradığını öne sürerek, "Artık Türkiye’nin bölünme sürecinin sonuna geldik” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-10-2014 15:19 - Güncelleme: 29-10-2015 01:02

İşçi Parti Genel Başkanı Doğu Perinçek, PKK’nın Kobani'de bozguna uğradığını, savaşmadığını, savaştan kaçtığını öne sürerek, “PKK’nın Kürdistan kurma iddiası, ‘Ben buraları yönetirim’ iddiası yerle bir oldu. Artık Türkiye’nin bölünme sürecinin sonuna geldik” dedi.

BÖLÜNME SÜRECİNİN SONUNA GELİNDİ

Perinçek, gündemdeki konuları değerlendirmek üzere İzmir'deki Karaca Otel’de bir basın toplantısı düzenledi. Burada ilginç açıklamalar yapan Perinçek, Türkiye’nin bölünme sürecinin sonuna gelindiğini ifade ederek, “Türkiye’de birlik süreci başlamıştır. ABD, Suriye’de yenildi. Suriye devleti ve halkı, ABD’nin Suriye’yi bölme girişimini bozguna uğrattı. Bu çok önemli bir gelişme. Suriye’nin zaferi, Türkiye’nin zaferi oldu, çünkü Suriye bölünseydi Türkiye’de Diyarbakır’ın da o Kürt koridoru dedikleri İsrail koridoruna katılması tehdidi güncelleşecekti.

Suriye’nin başarısının ardından ABD, ikinci yenilgisini Ayn El Arap’ta aldı. Ayn El Arap diyoruz, oranın adı Ayn El Arap. Suriye toprağı ve adı Ayn El Arap. Kimileri de Kobani diyor. Kobani’de ABD ve piyonları yenildi. Orada bir piyon savaşı oldu. Böylece ABD’nin bizim güneyimizde, Suriye’nin kuzeyinde Barzanistan'ı, yani Kuzey Irak’taki ABD’nin silahlı saldırısıyla kurulan Barzani topraklarını Doğu Akdeniz’e bağlamak için adı Kürt koridoru denen ikinci İsrail koridoru planı da yerle bir oldu” dedi.

KÜRDİSTAN KURMA İDDİASI YERLE BİR OLDU

Bu ortamda Türkiye’nin birlik sürecinin başladığını söyleyen Perinçek, son zamanlarda Türkiye’de PKK’nın yakan yıkan eylemleri olduğunu hatırlattı. PKK’nın Kobani’de yenilince, dağılınca, bozguna uğrayınca Türkiye’de dükkanları yakmaya başladığını belirterek, “Kimin dükkanını yaktı? Esnafımızın, insanımızın, milletimizin dükkanını yaktı. Ben bayramda Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin’deydim. Oralarda birlik eğilimi yükseliyor.

PKK’nın hayalleri ve iddiaları yıkıldı. Güya işte silahlı kuvveti vardı, bu silahlı kuvvetle bir Kürdistan, ikinci İsrail yaratacaklardı ama şimdi gördük, o silahlı kuvvetler savaşamıyor, dövüşemiyor, kaçıyor. Savaştan kaçıyor ve tekrar ona, ‘Dönün, savaşın’ dedikleri zaman da dönemiyor. PKK’nın Kürdistan kurma iddiası, bölgesel özerklik iddiası, ‘Ben buraları yönetirim, hükmederim’ iddiaları yerle bir oldu” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Doğu Perinçek'ten ilginç Kobani iddiası haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR18 YORUM
  • gülsen kaya 22 Ekim 2014 21:21 şimdi bu adama hain deyip içeri atıyolar, dışişlerindeki gizli görüşmeyi kaydedip youtube a veren alçaklar da vatansever mi oluyo

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Doğu Perinçek
DOĞU PERİNÇEK KİMDİR?

Aydınlık Gazetesi'nin de sahibi olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek kimdir, aslen nereli ve kaç yaşındadır? Doğu Perinçek'in eşi Şule Perinçek ve çocukları hakkında merak edilenleri yaşam biyografisinde d

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro