eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan güçlü Meclis vurgusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yönetim sistemi ile güçler ayrılığına yaklaşılacağını söyledi. Erdoğan, bakanlıklar ile benzer iş yapan kurumların birleştirileceğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 30-05-2018 21:34 - Güncelleme: 31-05-2018 00:34

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlıkların sayısının düşürüleceğini benzer iş yapan kurumların da birleştirileceğini söyleyerek 24 Haziran seçimleri sonrası yeni yönetim sistemi ile güçler ayrılığına yaklaşılacağını söyledi.

Erdoğan, dünkü MGK sonrası Beştepe'de düzenlenen devlet protokolüne verdiği iftar programında konuştu. Yeni yönetim sisteminin 24 Haziran seçimleri sonrası tüm yönleriyle yürürlüğü gireceğini söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Yeni yönetim sistemimiz tüm unsurlarıyla 24 Haziran sonrası yürürlüğe girecek. Bakanlıkların sayısından benzer kurumların birleşmesi gibi pek çok konuda dersimize çalışıyoruz. Yeni yönetim sistemi ile ile düzeydeki güçler ayrılığına yaklaşacağımıza inanıyorum. Gelin Türkiye’yi 2023 hedeflerine hep birlikte ulaştıralım. Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye vaat ediyoruz. Hedefimiz ülkemizi önümüzdeki dönemde 2 kat daha büyütmektir. Devlet yönetmek bir ekip işidir. Hepimize büyük görevler düşüyor.

"BU İMKANI HEP BİRLİKTE DEĞERLENDİRELİM"

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi dünyanın ve bölgemizin içinden geçtiği büyük dönüşümden, ülkemizin hedeflerine ulaşarak çıkması konusunda büyük bir imkandır. Gelin bu imkanı hep birlikte değerlendirelim istiyorum. Gelin Türkiye'yi 2023 hedeflerine hep birlikte ulaştıralım. Gelin çocuklarımıza 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri bir zemini hep birlikte kuralım. İşte bunun için biz 24 Haziran seçimlerinde milletimize güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye vaat ediyoruz.

Terör meselesini ülkemizin gündeminden tamamen çıkartana kadar mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

Hedefimiz ülkemizi önümüzdeki dönemde 2 kat daha büyütmektir. Ekonomide dünya sıralamasında ilk 10'a girmek istiyoruz.

Devlet yönetmek bir ekip işidir, hepimize büyük görevler düşüyor."

Erdoğan tabutu böyle omuzladı! Cenazede dikkat çeken detay

Meral Akşener: Gül aday olsaydı Erdoğan...

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan güçlü Meclis vurgusu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR34 YORUM
  • Hakkı S. 31 Mayıs 2018 11:37 Meclis, kuru kalabalığın artmasıyla güçlü olmuyor.

    CEVAP YAZ 0 2
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro