eposta yazdır zoom+ zoom-

Cinsiyet değiştiren gencin beyni doktorları şaşırttı

Cinsiyet değiştiren gencin beyni doktorları şaşırttı

Viyana Üniversitesi'nde görevli uzmanlar cinsiyet değiştiren bir gencin beynini inceledi. elmaelma.com'da yer alan habere göre cinsiyet değişimi beyni bile etkiliyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-10-2018 02:30 - Güncelleme: 11-10-2018 02:30

Cinsiyet değişimi ameliyatı geçirerek erkek olan 18 yaşındaki genç bir kadının MR sonuçları uzmanları şaşırttı. elmaelma.com'un haberine göre, Viyana Üniversitesi’ndeki bilim insanları erkeklik hormonu verdikleri genç kızın MR’ında, beynindeki bazı yetenek bölgelerinin zayıfladığını gördü.  

Uzmanlar genç kızın, erkek olduktan ve hormon verildikten sonra birden fazla işi aynı anda yapamadığını ve bu yeteneklerinin zayıfladığını farketti.

Dil kontrolünü sağlayan bölge zayıfladı

MR görüntülerinde genç kadının beyninde dil ve bölgeler arası iletişimi sağlayan alanın zayıfladığı ortaya çıktı. Bu durum yıllardır süren "Kadınlar Venüs'ten erkekler Mars'tan mı geliyor" tartışmasına da ışık tutacak cinsten.

Kaynak:elmaelma.com

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cinsiyet değiştiren gencin beyni doktorları şaşırttı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro