HABER /  DÜNYA

Endonezya'da 6,4 şiddetinde deprem

Endonezya, 28 Eylül'de meydana gelen ve 2'binin üzerinde kişinin ölümüne neden olan depremin ardından bir kez daha sarsıldı. Depremin merkez üssü Situbondo olarak açıklanırken, sarsıntılar paniğe neden oldu.

ENDONEZYA’nın Doğu Java eyaletinin kuzeydoğusunda yer alan Situbondo kenti açıklarında 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.  Merkez üssü Situbondo'nun 61 kilometre kuzeydoğusu olan 6,4 büyüklüğündeki depremin yerin 10 kilometre derinliğinde kaydedildiği bildirildi.

Depremin ardından tsunami uyarısı yapılmazken, BMKG halkı muhtemel artçı sarsıntılara karşı uyardı.

ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu (USGS) ise Doğu Java'da Sumberanyar kentinin 40 kilometre kuzeydoğusunda 6 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini açıkladı.

Endonezya'nın Sulawesi Adası'nda 28 Eylül'de meydana gelen deprem ve tsunamide hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 45'e yükselmişti.

Depremin ardından Dongala ve Palu kentlerini, yüksekliği 3 ila 6 metreye ulaşan tsunami dalgaları vurmuştu.

"Pasifik Ateş Çemberi" olarak adlandırılan, deprem ve volkan kuşağında yer alan Endonezya'da 26 Aralık 2004'te 9,1 büyüklüğündeki deprem ve ardından oluşan tsunami sonucu bölgedeki diğer ülkeleri de kapsayan geniş bir alanda 230 bin kişi hayatını kaybetmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın sahibi belli oldu!
Papa'dan olay yaratacak kürtaj çıkışı!
Anne ve çocuklarından işkence: Rehin alıp dövdüler!
Migren hastası annelerin çocukları daha mutsuz
Toprak Razgatlıoğlu Arjantin'de piste çıkıyor!
Ahmet Davutoğlu partisi adı nedir logo da dikkat çeken detay
Yorumlar