eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP'li vekil Tanal Türkiye'de yok sandı ama...

CHP'li vekil Tanal Türkiye'de yok sandı ama...

Almanya'ya giden CHP'li vekil otobüslerde verilen hizmetleri övdü, "Türkiye'de neden yok" diye eleştiri getirdi. Ancak CHP'li vekilin hesaba katmadığı konu aynı hizmetlerin Türkiye'de de mevcut olduğuydu..

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 25-08-2018 18:05 - Güncelleme: 26-08-2018 00:05

CHP Milletvekili Mahmut Tanal Almanya'dan çeşitli fotoğraflar paylaştı. Almanya'da otobüse binmek için durakta bekleyen Tanal duraklarda otobüsün kaç dakika sonra geleceğini gösteren uygulamanın olmasını överek, "Otobüs durağında gideceğiniz yere otobüsün kaç dakika sonra geleceği yazılı. Allah aşkına bu hizmeti Türkiye’deki belediyeler neden vermez / veremez. Bunu herkese söylüyorum. Hiç mi iyi örnekleri almayacağız" dedi.

Tanal'ın hesaba katmadığı şey ise aynı hizmetin Türkiye'de de kullanıldığıydı. İşte CHP'li vekilin o paylaşımı:

İSTANBUL'DA AYNI SİSTEM VAR

Oysa başta İstanbul olmak üzere birçok ilimizde bu uygulama var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı duraklarda otobüsün gelmesine kaç dakika kaldığı yazıldığı gibi ayrıca telefonunuza indirebileceğiniz uygulamalarla otobüsün nerede olduğunu anbean öğrenebilirsiniz.

OTOBÜSTE ŞARJ

CHP'li Tanal'ın bir diğer haberdar olmadığı konu ise otobüslerde telefon şarj etme özelliği. İstanbul'da da tıpkı Almanya'daki gibi otobüslerde telefon şarj etmeniz için USB çıkışları mevcut.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN CHP'li vekil Tanal Türkiye'de yok sandı ama... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR49 YORUM
  • Turgut Şentürk 26 Ağustos 2018 17:07 Bunların nesli tükenmektedir, az sayıda kalmışlardır. Koruma altına alınmaları şart olmuştur.

    CEVAP YAZ 0 12

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro