eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP, Enis Berberoğlu için eylem hazırlığında

CHP, Enis Berberoğlu için eylem hazırlığında

CHP, tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu için eylem hazırlığında. Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Merkez Yönetim Kurulu, eylemin biçimini tartıştı. Açlık grevi seçeneği de masada

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-07-2018 18:58 - Güncelleme: 24-07-2018 00:52

CHP’nin, dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK), tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu’nun durumu da gündeme geldi.

Berberoğlu, “Dokunulmazlık nedeniyle davanın durdurulması” talebinin Yargıtay tarafından reddedilmesi üzerine “kimseyle görüşmeme” kararı almıştı.

Habertürk'ten Ömer Topsakal'ın haberine göre CHP, Berberoğlu’na destek için yeni bir eylem hazırlığında. MYK’da, Kılıçdaroğlu’nun geçen yıl yaptığı “Adalet Yürüyüşü”ne benzer, ses getirecek eylem yöntemleri tartışıldı.

CHP lideri önerileri dinledi. Bazı MYK üyeleri, oturma eylemi önerdi. İmza kampanyası önerisi ise güçlü bir yöntem olmayacağı gerekçesiyle reddedildi. Ses getirecek bir eylem arayışı kapsamında açlık grevi seçeneği de konuşuldu.

Ancak eylem için Yargıtay 17’nci Ceza Dairesi’nin nihai kararının beklenmesi kararlaştırıldı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN CHP, Enis Berberoğlu için eylem hazırlığında haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Burdayiz. 24 Temmuz 2018 08:45 Neden top yuvarlana, yuvarlana chp liderlerine doğru geldiği için korkuyorlar.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro