eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP, Burak Erdoğan'ın gemi ticaretini sordu

CHP, Burak Erdoğan'ın gemi ticaretini sordu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlunun gemisinin, Rusya-Suriye arasında ticaret yaptığı iddialarını sordu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-05-2014 11:25 - Güncelleme: 22-10-2015 22:36

İddialar doğru ise Erdoğan'ın oğlunun ortak olduğu Manta Denizcilik'e ait G. İnebolu gemisinin Suriye’ye taşıdığı ticari mal ve gıda malzemelerinin içeriği hakkında bilgi istedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına yazılı soru önergesi veren CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Erdoğan'ın oğlunun gemisinin, Rusya-Suriye arasında ticaret yaptığı haberlerinin basına yansıdığını hatırlattı. Erdoğan'ın oğlunun ortak olduğu Manta Denizcilik'e ait G. İnebolu gemisinin, 3 Nisan 2014'te Rusya'nın Novorossiysk Limanı'ndan hareket ettiği, 10 Nisan'da İstanbul'a geldiği ve aynı gün tekrar yola çıktığı, Ege ile Akdeniz'den geçerek 14 Nisan günü Suriye'nin Esed denetimindeki Tartus Limanı'na demir attığının yine basına yansıyan haberler arasında olduğunu dile getiren Tanrıkulu, ayrıca Erdoğan'ın oğluna ait gemilerle Suriye'ye ticari mal ve gıda malzemeleri taşındığının ortaya çıktığının da iddialar arasında olduğunu ifade etti.

Tanrıkulu, Dışişleri Bakanından şu soruların cevaplarını talep etti:

"Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlunun gemisinin, Rusya-Suriye arasında ticaret yaptığı iddiaları doğru mudur? İddialar doğru ise Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlunun ortak olduğu Manta Denizcilik'e ait G. İnebolu gemisinin Suriye’ye taşıdığı ticari mal ve gıda malzemelerinin içeriği nedir?

Recep Tayyip Erdoğan’ın Beşar Esed ile ilgili sarf ettiği cümleler ve yaşanan gerginlikler göz önünde bulundurulduğunda, Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlunun ortak olduğu Manta Denizcilik'e ait G. İnebolu gemisinin Suriye'ye ticari mal ve gıda malzemeleri taşıması çelişkili değil midir?"

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN CHP, Burak Erdoğan'ın gemi ticaretini sordu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
KİMDİR ?
Ahmet Burak Erdoğan
AHMET BURAK ERDOĞAN KİMDİR?

Ahmet Burak Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük oğludur. Armatörlük yapan Ahmet Burak Erdoğan siyaset sahnesinde yer almamaya dikkat ediyor. Ahmet Burak Erdoğan, 4 Temmuz1979 tarihinde istanbul’da d

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro