eposta yazdır zoom+ zoom-

Cem Küçük'ün Mavi Marmara sözleri olay oldu

Cem Küçük'ün Mavi Marmara sözleri olay oldu

Katıldığı bir televizyon programında Mavi Marmara'da bulunanlar için kullandığı ifadeler nedeniyle çok eleştirilen Cem Küçük sosyal medya hesabından özür dilemek zorunda kaldı. 20.04.2017

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-04-2017 01:38 - Güncelleme: 20-04-2017 07:57

Cem Küçük'ün Mavi Marmara için "manyak tipler" ifadesi tepkilere neden oldu. Küçük, kısa sürede yayılan video için özür dilerken, yanlış anlaşıldığını söyledi.

Gazeteci Cem Küçük katıldığı bir televizyon programda AK Parti'nin Radikal İslamcılarla olan ilişkisini FETÖ ilişkisine benzetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu kesimle irtibatını kopartmasını isteyen Küçük, Mavi Marmara için de oldukça ağır sözler kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın Özel Kalem Müdürü Abdulkerim Taş da Cem Küçük'e tepki gösteren isimlerin arasında yer aldı

"MAVİ MARMARA'DAKİ MANYAK TİPLER..."

O kesimle artık AK Parti'nin ilişkisinin bittiğini öne süren Küçük, Mavi Marmara için de şunları söyledi:

''Mavi Marmara'daki o manyak tipler. Yani, kafadan İsrail düşmanı, kafadan batı düşmanı kafadan her şeye düşman bir tip var. Garip,garip tipler var Bunlarla da bu yolların ayrılması lazım.'' 

"SENİ DAVA MANYAĞI YAPACAĞIZ"

Bu sözler üzerine İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Serkan Nergis, "Sen kimsin de Mavi Marmara gibi bir kutlu davaya laf ediyorsun Cem Küçük efendi... FETÖ'den ne farkın var senin..." ifadeleriyle Cem Küçük'e yüklendi. Nergis, "Furkan Doğan 17 yaşında o gemiye binip yola çıktığında terk derdi haksızlığa karşı durmaktı. Davası uğruna şehit oldu. O mu manyak Cem Küçük. Senin İslamcılarla İHH ile bir derdin varsa delikanlı ol bunun savaşını ver bizimle ama Mavi Marmara'yı ağzına alma. Kavgaysa kavga yerimiz belli yurdumuz belli biz İsrail’e diz çökmedik sen kimsin ya... O değil bu adamlar daha manyaklık görmedi... Görmemeleri de onlar için en hayırlısı... Mavi Marmara davasından geri durursak analarımız bizi yitirsin..." dedi.

Mavi Marmara Davası avukatlarından Gülden Sönmez de Twitter hesabından Cem Küçük'ü hedef alarak, "Seni dava manyağı yapacağız içimizdeki İsrailli Cem Küçük" diye yazdı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Küçük'ün kullandığı ifadeler sosyal medyada da tepkilere neden oldu. Eleştirilerin artması üzerine Küçük, twitter'dan sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyleyerek özür diledi.

İşte Cem Küçük'ün konuya ilişkin atmış olduğu tweetlerden bazıları:

- Gittiğim her yerde İHH'yı ve 2013'te Somali'ye ziyaretimi hep anlatmışımdır. Dolaşıma sokulan videoyu tamamen amacından saptırılıyor.

- Mavi Marmara'da şehit düşenlere manyak demem mümkün müdür? O insanları her yerde savunan insan benim.

- İsrail'i benim kadar eleştiren ikinci bir yazar asla olmamıştır. Bir Müslüman olarak Mavi Marmara'yı savunmayacak kimse yoktur.

- Başını sonunu anlamadan benim Mavi Marmara'da şehit düşenlere manyak diyeceğimi düşünmek ancak kötü niyettir.

- Devlet nezdinde ve o şehitlerimizin hakkını savunmamak deliliktir. Ki Devlet bilir ki, bunu en çok savunan benim.

- Buna rağmen yanlış anlaşılmadan ötürü Mavi Marmara'daki kardeşlerimizin hepsinden ama demeden özür dilerim.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cem Küçük'ün Mavi Marmara sözleri olay oldu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR31 YORUM
  • misafir 22 Nisan 2017 10:34 İşte bu tipler böyle. Bir o tarafa bir bu tarafa kıvırmakta üstlerine yok.

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro