eposta yazdır zoom+ zoom-

Bursa'da HEPAR-BDP gerilimi

Bursa'da HEPAR-BDP gerilimi

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde HEPAR'lı gençler ile BDP'liler arasında 2 gündür süren gerilim devam ediyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 08-06-2011 11:52 - Güncelleme: 25-10-2015 17:16

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde HEPAR'lı gençler ile BDP'liler arasında 2 gece üst üste yaşanan gerginliğin ardından bu gece de izinsiz yürüyüş yapmak isteyen gençlere polis müdahale etti. Olaylarda, 17 kişi gözaltına alındı.

Emniyet güçleri, gece yarısı Heykel mevkisi civarında şüpheli gördüğü kişilere kimlik kontrolü yaptı.

Bir süre sonra, Heykel Meydanı'nda toplanarak İstiklal Marşı'nı okuyan gençlerden oluşan 70-80 kişilik gruba Yenişehir Emniyet Müdürü Şeref Kozan, dağılmaları konusunda uyarı yaptı.

Uyarıya rağmen Bursa Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçen grubu, polis, bir süre sonra durdurdu.

Bursa Emniyet Müdür Yardımcısı Feridun Turan, eylemin yasa dışı olduğunu ve bu saatte kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı olmadığını söyledi.

Bunun üzerine Bursa Caddesi'nden İznik Caddesi'ne yönelen gruba, polis müdahale etti, bazı kişileri gözaltına aldı. Ara sokaklara dağılan gruptakiler ile polis arasında kısa süreli kovalamaca yaşandı.

Polisin, ara sokaklara kaçan bazı kişileri de yakalamasıyla toplam 17 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde HEPAR'lı gençler ile BDP'liler arasında 2 gece önce çıkan olaylarda gözaltına alınan 2 kişi tutuklanmıştı. İlçede, dün gece de gerginlik yaşanmıştı.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro