eposta yazdır zoom+ zoom-

BM Genel Sekreteri: 'ABD’nin yumuşak gücü azalıyor'

BM Genel Sekreteri: 'ABD’nin yumuşak gücü azalıyor'

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, The Atlantic dergisine verdiği mülakatta, “ABD’nin yumuşak gücü azalıyor” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-09-2018 23:24 - Güncelleme: 13-09-2018 23:24

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, The Atlantic dergisine verdiği mülakatta ABD ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“ABD'nin yumuşak gücünün şu anda azaldığını düşünüyorum” diyen Guterres, bu durumun tehlikeli olduğun belirterek, “Çünkü, dünyadaki sorunların çoğunu Amerika olmadan çözmenin hiçbir yolu yok” ifadesini kullandı.

ABD’nin günümüzde ticari ilişkiler ve diğer ilişkiler gibi farklı alanlarda çatışmalara dahil olduğunun altını çizen Guterres, daha önce uluslararası ilişkilerde baskın bir faktör olan Amerikan toplum yapısının çekiciliğinin bugün daha az belirgin olduğunu ifade etti.

SURİYE KONUSU

Guterres, Suriye'deki savaşa 'süper güçlerin' dahil olduğunu ifade ederek, "Türkiye, İran, Suudi Arabistan ve Katar gibi bölgesel aktörler var. Terörist gruplar ve çeşitli Suriye hareketleri var" dedi.

Guterres, "Yapbozun parçalarını bir araya getirmek oldukça zor ve bu barışı sağlamayı daha da zorlaştırıyor" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN BM Genel Sekreteri: 'ABD’nin yumuşak gücü azalıyor' haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro