eposta yazdır zoom+ zoom-

Binali Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na sert cevaplar

Binali Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na sert cevaplar

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 23 Nisan özel oturundaki sözlerine ikinci kez kürsüye çıkıp yanıt verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-04-2017 15:46 - Güncelleme: 23-04-2017 15:46

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun referandum sonuçlarını yok saydığı 23 Nisan konuşması Meclis'te tartışma yarattı. Kılıçdaroğlu'nun millet iradesini yok sayan sözlerine Başbakan Binali Yıldırım ikinci kez kürsüye çıkarak sert dille yanıt verdi.

Yıldırım, "Dilimizde tüy bitti ama anlamadınız: Fesih yetkisi yok" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, TBMM’nin Açılışının 97. Yıldönümü için bir konuşma gerçekleşti.

Oturumun başında kürsüye çıkan Yıldırım'ın konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Milli iradenin tecelli ettiği TBMM'nin açılışının 97. yıldönümü vesilesiyle hepinizi sevgi ile saygı ile selamlıyorum. Aziz milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bütün kalbimle kutluyorum. Bu güzel günün mübarek Miraç gecesine denk gelmesi de bizi ayrıca memnun etmiştir.

"BU MECLİS GAZİ AYNI ZAMANDA KAHRAMAN BİR MECLİSTİR"

15 Temmuz'da geleceğimize, istikbalimize sahip çıkan Cumhurbaşkanımıza, Meclis'te olan tüm partilere ve darbeyi durduran milletimize teşekkür ediyorum. Milletin kararlılığı ve cesareti darbecilere darbe indirmiştir. 15 Temmuz gecesi dostu düşmanı bütün dünyaya göstermişti. Bu Meclis gazi meclistir ve aynı zamanda kahraman bir meclistir. Milli iradeyi korumak, demokrasiyi geliştirmek hepimizin ortak sorumluluğudur.

BİNALİ YILDIRIM İKİNCİ KEZ KÜRSÜYE ÇIKTI

Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözleri üzerine bir kez daha söz aldı ve ona cevap verdi:

Sayın Kılıçdaroğlu, Başkan Yardımcısının Başkan'a vekalet etmesini doğru bulmadığını söyledi. Hali hazırdaki Anayasamızda da bu mevcuttur. Sayın Numan Kurtulmuş Başbakan Yardımcısı olarak tayin edildiğinde milletvekili değildi ve Başbakan'a vekalet etti. Seçilmemişti, milletvekili değildi Başbakan'a vekalet etti. Bizim Anayasamızda bakanların Meclis içinden olabileceği gibi, Meclis dışından da atanabileceğine dair ibare var.

CUMHURBAŞKANI'NI SEÇEN MİLLETİN KENDİSİDİR

Cumhurbaşkanı, vekaletini istediği çalışma arkadaşlarından birine verebilir. Bu da Cumhurbaşkanı yardımcısıdır. Milli egemenlik milletindir, Cumhurbaşkanı'nı seçen de millettir millet.

DİLİMİZDE TÜY BİTTİ AMA ANLAMADINIZ: FESİH YETKİSİ YOK

Meclis'in feshedilmesi meselesine de cevap vermek istiyorum. Dilimizde tüy bitti, böyle bir şey olmayacağını kampanya döneminde de anlattık. Bu Meclis'in feshi değil seçimlerin yenilenmesidir. 15 Temmuz'da Meclis'e feshetmeye çalışanlar derslerini aldı. Mesele bu kadar açıkken görüyorum ki Kılıçdaroğlu hala 16 Nisan öncesinde. 16 Nisan oldu, halk oylaması yapıldı ve milletimiz yeni sistem değişikliğini kabul etti. Önümüze bakmamız lazım. Ülkemizi, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşıyacak düzenlemeleri bu yüce çatı altında hep beraber gerçekleştirmemiz lazım.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Binali Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na sert cevaplar haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Turgut Şentürk 24 Nisan 2017 20:41 Derdi anlayamamışsın Sn Başbakanım. Şu bayram günü koltuğa kılıcdar çocuğu oturtsaydınız ciyak ciyak ağlayıp sizin başınızı bu kadar ağartmazdı.

    CEVAP YAZ 8 45
KİMDİR ?
Binali Yıldırım
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

65. hükümette Başbakan olan Binali Yıldırım kimdir ve aslen nerelidir? Binali Yıldırım'ın özgeçmişi şöyle; 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakül

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro