eposta yazdır zoom+ zoom-

Binali Yıldırım'dan İngiliz gazeteciye muhteşem yanıt

Binali Yıldırım'dan İngiliz gazeteciye muhteşem yanıt

Başbakan Binali Yıldırım, İngiltere Başbakanı ile düzenlediği basın toplantısında İngiliz gazetecinin skandal sorusuna çok net yanıt verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-01-2017 21:52 - Güncelleme: 29-01-2017 00:12

BBC muhabiri Laura Kuenssberg'in Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde sarı metalleri 'altın' diye dünyaya servis etme skandalı sonrası bir skandal da Çankaya Köşkü'nde yaşandı. 

Başbakan Binali Yıldırım ile İngiltere Başbakanı Theresa May'in ortak basın toplantısında soru sorun İngiliz bir gazetesi Başbakan Binali Yıldırım'ı sıkıştırmaya çalıştı. Sapla samanı karıştıran İngiliz gazeteciyi Yıldırım'ın cevabı susturdu. 

İngiliz gazeteci İngiltere Başbakanı May'e yönelik "Türkiye'deki insan hakları örgütleri ülkedeki insan hakları ihlalleri konusunda endişeler dile getirdiler. Acaba bu konuyu da bugün Başbakan'la görüşmenizde dile getirdiniz mi? Acaba serbest ticaret anlaşmaları imzalamak isterken insan hakları ihlalleri konusundaki duruşumuzda bir zayıflama mı oldu?" diye soru sordu.

Yıldırım ise gazetecinin sorusuna "Hiçbir ticaret insan hakkıyla pazarlık edilemez. Öncelikle bunu söyleyeyim" diyerek etkili bir cevap verdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Binali Yıldırım'dan İngiliz gazeteciye muhteşem yanıt haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • adam 29 Ocak 2017 21:38 ne cevap ama bin yil düsünsen aklima gelmezdi ama maalesef ülkenin hali ortada,hukukun olmadigi gaspin tavan yaptigi bir ülke...

    CEVAP YAZ 93 0
KİMDİR ?
Binali Yıldırım
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

65. hükümette Başbakan olan Binali Yıldırım kimdir ve aslen nerelidir? Binali Yıldırım'ın özgeçmişi şöyle; 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakül

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro