eposta yazdır zoom+ zoom-

Berberoğlu'nu tutuklayan hakimin olay fotoğrafı meğer o işaret...

Berberoğlu'nu tutuklayan hakimin olay fotoğrafı meğer o işaret...

Enis Berberoğlu'nun tutuklayan hakim Ali İhsan Horasan'ın olay fotoğrafını Meclis kürsüsünden gösteren CHP'li vekil Muharrem Erkek fena yanıldı. Yeni detayları AK Partili Bülent Turan paylaştı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-06-2017 15:55 - Güncelleme: 19-06-2017 15:55

Enis Berberoğlu'nu tutuklayan hakimin de olduğu rakı içilen masada Rabia işareti yaptığı söylenen kişi, DSP Bayramiç İlçe Başkanı çıktı. Fotoğraftaki işaret meğer Rabia'yı değil, 2015 sezonunda şampiyon olan Galatasaray'ı 4. yıldıza kavuşmasını anlatıyormuş.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP'li Muharrem Erkek'in Enis Berberoğlu hakkında tutuklama kararı veren hakimle 'Rabia işareti' yapan bir kişinin aynı masada yer aldığı fotoğraf üzerinden kararın siyasi olarak verildiği yönündeki iddialarına ilişkin "Muharrem Erkek'in 'Rabia işareti' yaptığını iddia ettiği kişi DSP Bayramiç İlçe Başkanı. Galatasaray'ın 4 yıldız almasına vurgu yapan bir işaret yapıyor. Bu edep dışı iddiayı üzülerek yaşıyorum" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Meclis'te gazetecilerle gerçekleştirdiği sohbet toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek'in, Meclis Genel Kurulu'nda, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında tutuklama kararı veren hakim ve kendi fotoğrafıyla 'Rabia işareti' yapan bir kişinin aynı masada yer aldığı fotoğrafı göstermesini ve fotoğrafa dayanarak verilen kararın siyasi olduğunu iddia etmesini eleştirdi. 

"EDEP DIŞI İDDİAYI ÜZÜLEREK YAŞIYORUM"

AK Parti'li Turan, seçim bölgesi olan Çanakkale'de dağıttıkları ve kendi fotoğrafının da yer aldığı fesleğen kupalarının, hakimin oturduğu mekanda bulunduğunu belirtip, fotoğrafı göstererek, şunları söyledi: 

"Fotoğrafa bakınca şurada bardağın içinde bir fotoğrafımız olduğunu gördük. Fesleğen dağıtmıştık o fesleğenlerden birinin olduğu bir mekan. Bu masada bulunanlarda birisi CHP Bayramiç Yönetim Kurulu üyesi. Muharrem Erkek'in Rabia işareti yaptığını iddia ettiği kişiyle konuştu. Kendisi DSP Bayramiç İlçe Başkanı. Galatasaray'ın 4 yıldız almasına vurgu yapan bir işaret yapıyor. Bu edep dışı iddiayı üzülerek yaşıyorum. Siyasetin bu kadar ucuz olmaması kanaatindeyim. Bu kadar samimiyetsiz iş yaparsanız sittin sene iktidar olamazsınız."

"İÇ TÜZÜĞÜN DÜZENLENMESİNDEN ÖTE BİR TALEBİMİZ YOK"

İç tüzük değişikliği için hazırlık yaptıklarını dile getiren AK Parti'li Turan, "İç tüzük teklifini ne zaman veririz bilemiyoruz. Metinle ilgili kafamızda bir karışıklık yok. Takvimle ilgili var. İç tüzüğün düzenlenmesinden öte bir talebimiz yok. Aklın yolu bir her parti ile uzlaşabileceğimizi biliyoruz" dedi. 

"OHAL'İN SÜRESİ 19 TEMMUZ'DA SONA ERİYOR"

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, 19 Temmuz'da OHAL'in süresinin dolacağını hatırlatarak, "19 Temmuz'da OHAL'in süresi sona eriyor. Buna ilişkin bir talep gelirse hükümetten 15 Temmuz'da zaten Meclis'i açacağız. Arzu edilirse 15'inden sonra çalışma takvimini 17'si olarak belirledik. Acil gündemlerimizin üzerinde görüşürüz ardından arayı tekrar veririz" dedi. 

PAYLAŞ tw fb gp
Kaynak : DHA

YORUM YAZIN Berberoğlu'nu tutuklayan hakimin olay fotoğrafı meğer o işaret... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Turgut Şentürk 20 Haziran 2017 08:48 Algı oluşturmak böyle bir şey. Nasıl yalan söyleyebiliyorlar yüzleri kızarmıyor ve utanmıyorlar. Yalan dolan iftiralar, kendileri çalıp kendileri oynuyorlar

    CEVAP YAZ 40 139

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro