eposta yazdır zoom+ zoom-

BBP lideri Destici'den sert Kobani açıklaması

BBP lideri Destici'den sert Kobani açıklaması

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kobani eylemlerine ilişkin yaptığı açıklamada, "Hükümet'e çağrımız bu olaylara artık müsamaha etmeyiniz ve gereğini yapınız. Batsın sizin çözüm süreciniz" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-10-2014 12:17 - Güncelleme: 28-10-2015 09:48

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı , 23 kişinin hayatını kaybettiği Kobani protestolarına tepki göstererek, vatandaşların provokasyonlara gelmemesini istedi.

VATANSEVER KÜRT KARDEŞLERİMİZE SESLENİYORUM

Destici, 23 kişinin hayatını kaybettiği olaylarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Destici, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Milletimize çağrımız ise asla provokasyonlara gelmemeliyiz. Özellikle bölgede yaşayan milli ve manevi değerlerimizin yanında duran imanlı, vatansever, milletperver, Kürt kardeşlerimize sesleniyorum. Biz Allah’ın emri ile bin yıldan fazla bir zamandır birbirimize bağlanmışız.

HÜKÜMET GEREĞİNİ YAPSIN

Bölücülerin, hainlerin, ateist terörist grupların oyunlarına gelmeyin. En ağır bedeli size ödetecekler. Bakın Arap dünyasına. Yüz yıl önce bu oyuna geldiler. Hala kan ve gözyaşından, kaostan, iç savaştan kurtulamıyorlar. Hükümet'e çağrımız bu olaylara artık müsamaha etmeyiniz ve gereğini yapınız. Batsın sizin çözüm süreciniz, büyükşehir yasanız. Sonuç ortada. Siz değil bugüne kadar devletin yanında duran vatandaşlarımız bedel ödüyor. Bölücüler IŞİD'i bahane edip Türkiye'yi yakıp, yıkıyor bazı illerimizde kalkışma yapıyorlar. Devlet hiç bu kadar aczi yet içine düşmemişti."

BÖLÜCÜLERE FIRSAT VERMEYİN

Destici açıklamasını şöyle sürdürdü: "Türkiye; Türkmen, Kürt, Arap zorda kalmış bütün kardeşlerimize yardım etmelidir. Lâkin bölücülere fırsat vererek ve işbirliği yaparak değil. Dün Esed'le işbirliği yapanlar (PYD-PKK) bir taraftan Türkiye'den medet umarken, öbür taraftan yakıp yıkıyor. Niyetleri asla üzüm yemek olmadı.

Bizimde yüreğimiz Irak ve Suriye'de ki masum ve mazlum Türkmen, Arap, Kürt kardeşlerimiz için yanıyor. Lâkin masumla teröristi ayırmak şart. Türkiye özellikle terörist grupların ve batılı güçlerin oyununa gelerek Ortadoğu bataklığına saplanmamalıdır. Çok dikkatli, titiz ve öngörülü bir politika izleyerek hem Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğünün yanında durmalı hem de milli güvenliğimizi asla gözden kaçırarak tehlikeye atacak adımlardan uzak durmalıdır."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN BBP lideri Destici'den sert Kobani açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR23 YORUM
  • meryem tankli 09 Ekim 2014 14:00 Sevgili mustafa destici sen misin başkanin Burak düğmesi bile olamasin .sen kimsin necisin tarafin ney kimi savunuyorsun bizi iyice soğuttun kendinden istifa et istifa senin beynin 12 eylülde kalmis eski kafadin zaten 12 eylül darbelerinden evinden dışari bile çikmamisin ve çikmiş o günleri meydanlarda ve hadislerde zulümgörmüş gibi anlatmalrin varya insani daha da sizden soğutuyor yapmayin

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Mustafa Destici
MUSTAFA DESTİCİ KİMDİR?

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve 27. Dönem Ankara Milletvekili Mustafa Destici, 1966 yılında Eskişehir’in Günyüzü İlçesi Gecek köyünde doğdu. İlk tahsilini Günyüzü İlçesi

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro