eposta yazdır zoom+ zoom-

'Batman'da bir katliam planlanmıştır'

'Batman'da bir katliam planlanmıştır'

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Batman'da Özcan Temel'in ölümüyle sonuçlanan saldırının, ülkeyi yeniden kan gölüne çevirmek isteyen odakların işi olduğunu söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 04-11-2013 21:34 - Güncelleme: 23-10-2015 23:18

Buldan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Batman'da kimliği belirsiz kişilerce Özcan Temel'in öldürülmesinin sıradan adlı bir olay olmadığını savundu.

Saldırının planlı, organize, örgütlü, karanlık, provokasyon amaçlı olduğunu öne süren Buldan, "Batman'da resmen bir katliam planlanmıştır" dedi.

Sadırıda BDP ve tabanının hedef alındığını savunan Buldan, aynı gün Petrol mahallesinde seçim çalışması yürüten BDP'lilerin, adı Hizbullah ile anılan bir partiye mensup sivil bir grubun müdahalesine maruz kaldığını söyledi. Buldan, şu ifadeleri kullandı:

"Ardından aynı akşam partililerimizi hedef alan silahlı saldırı yaşanmıştır. Otomobilden ateş açılırken tekbir seslerinin geldiğine dair görgü tanıklarının anlatımları vardır. Saldırganlar olay yerinden hızla kaçmışlar ve o bölgede polis bulunmasına rağmen hiçbir müdahale olmamıştır. Olay sonrası saldırıyla ilgili olarak 6 kişi gözaltına alınmıştır ancak, bu kişilerin olayla ilgisinin hangi boyutta olduğu bilinmemektedir. Olayın ardındaki asıl güçlere, asıl faillere ise dokunulmamaktadır.

Çözüm sürecinin bıçak sırtında yürüdüğü bir süreçten geçiyoruz. Böylesi bir süreç ne yazık ki provakasyona açık bir süreçtir. Bu saldırı, bu ülkeyi yeniden kan gölüne çevirmek isteyen odakların işidir.

Saldırıyı gerçekleştiren Hizbullah bağlantılı grubun mensubu olduğu partinin yetkilisi geçen hafta Ankara’da Başbakan’la görüştü. Bir hafta aradan sonra bu saldırı yaşandı. Ve aynı partinin BDP’yi hedef alan, hedef gösteren açıklamaları var. Bunlar dikkat çekici gelişmelerdir. Biran önce bu karanlık saldırı açığa çakırtılmalıdır."

Buldan, CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes'in 10 Kasım'da Atatürk için mevlit okutacağını ifade etmesiyle ilgili bir soru üzerine, "CHP, Atatürk'ü kullanarak siyasetini geliştirmek istiyor. CHP'nin tavrı doğu değil. Atatürk üzerinden siyaset yapılmamalı" dedi.

Buldan, kadın vekillerin pantalonla Genel Kurul çalışmalarına katılmalarını desteklediklerini belirterek, "Türbana nasıl yaklaşıyorsak pantolana da öyle yaklaşıyoruz" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp
KİMDİR ?
Pervin Buldan
PERVİN BULDAN KİMDİR?

6 Kasım 1967'de Hakkâri'de doğdu. Babasının adı Halis, annesinin adı Lütfiye'dir. Lise mezunu. Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yakay-Der) Başkanlığı görevinde bulundu. 2005 yılında Nobel Barış Öd&

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro