eposta yazdır zoom+ zoom-

'Barzani son oyunu göremedi'

'Barzani son oyunu göremedi'

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık sınırda yaşanan son gelişmeleri değerlendirerek; "Mesut Barzani son oyunu göremedi, basiretli davranmadı ve şimdi en büyük zararı kendi halkı görecek" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 29-09-2017 18:19 - Güncelleme: 29-09-2017 18:19

BAŞBAKAN Yardımcısı Fikri Işık, Kuzey Irak'taki referandumda en büyük zararı halkın göreceğini belirterek, "Sayın Mesut Barzani son oyunu göremedi, basiretli davranmadı ve şimdi en büyük zararı kendi halkı görecek" dedi.

15 Temmuz darbe girişiminde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şehit düşen Abdullah Tayyip Olçok'un adı Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde Belediye tarafından yapılan spor tesislerine verildi. Kartepe Acısu Mahallesi'nde 3 milyon liraya yapılan spor tesislerinin açılışına Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Ak Parti Kocaeli milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz ve Cemil Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zekeriya Özak, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, spor kompleksinin yapımında destekte bulunan Katarlı iş adamı Muhammed Al Kattan ve çok sayıda kişi katıldı.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık törende yaptığı konuşmada, Kuzey Irak'ta yapılan referandumda en büyük zararı halkın göreceğini söyleyerek, "Kuzey Irak'taki şu son referandum bölgenin istikrarsızlaştırılması için atılmış yeni bir adımdır. Maalesef bu bölgeyi planlamak, bölgenin adeta böl-parçala-yönet, böl-parçala-yut taktiğiyle bölgenin yeniden şekillendirilmesini isteyen güç merkezlerine en büyük destek bölgedeki basiretsiz idarecilerden geliyor. Sayın Mesut Barzani son oyunu göremedi, basiretli davranmadı ve şimdi en büyük zararı kendi halkı görecek. En büyük zararı yüzyıllardır kardeşlik bağıyla bağlı olduğumuz Kuzey Irak'taki halk görecek. Ama sadece o görmeyecek, bütün bölge bundan az veya çok etkilenecek" dedi.

BİRLİĞİMİZ BERABERLİĞİMİZ BİZİM SİGORTAMIZDIR

Türkiye'nin gerekli tedbirleri aldığını ifade eden Işık, konuşmasına şöyle devam etti:

"Türkiye olarak biz gerekli tedbirleri alıyoruz. İnşallah en az etkilenen biz oluruz. Ama Kuzey Irak'taki kardeşlerimiz bundan etkilendiğinde yine bizim de canımız yanacak, biz de üzüleceğiz. Sebebi ne? bir takım siyasetçilerin basiretsizliği, feraset eksikliği ve maalesef ihtirası. Bölgede bunu kaçıncı defa yaşıyoruz. Birinci Körfez Savaşı, İkinci Körfez Savaşı, bölgedeki büyük sıkıntılar, Suriye'nin geldiği durum bunların hepsi maalesef çoğu zaman bölgedeki idarecilerin basiretsizliğinin sonucu oluyor. Bu noktada özellikle Türkiye olarak birlik ve beraberliğimizi en üst düzeyde tutmak zorundayız. Böyle bir dönemde küçük meselelere takılıp büyük resmi kaybetmemeliyiz. Birliğimiz beraberliğimiz bizim sigortamızdır. Onun için Türkiye'deki bütün siyasetçilerin sorumlu olması, bir milli politika etrafında kenetlenmesinin son derece önemli olduğunu vurgulamak istiyorum."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN 'Barzani son oyunu göremedi' haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • hainsiniz. 01 Ekim 2017 00:35 Vatan haini dolmus devletin ve milletin faydasina ne varsa elestiriyorlar.

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Fikri Işık
FİKRİ IŞIK KİMDİR?

Fikri Işık, 13 Eylül 1965'te Gümüşhane Babacan Köyü'nde doğdu. Babasının adı Tevfik, annesinin adı Mecbure'dir. Eğitimci, Ticaret; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro