eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Akdağ açıkladı! İsrail de Mısır da izin vermedi!

Bakan Akdağ açıkladı! İsrail de Mısır da izin vermedi!

İsrail'in Gazze'de düzenlediği saldırıda 2 bin 500 civarında Filistinli yaralandı. Yaralıların getirilmesi için harekete geçen Türkiye'ye ne İsrail ne de Mısır izin verdi. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Filistin'deki yaralıların Türkiye'ye getirilmesi için İsrail ya da Mısır'a uçak indirilmesi gerektiğini belirterek, her iki ülkenin de şu ana kadar buna izin vermediğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-05-2018 15:47 - Güncelleme: 16-05-2018 15:47

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Filistin’deki yaralıları almak için İsrail ve Mısıra uçak indirmek istediklerini ancak şu ana kadar iki ülkenin de bu inişlere izin vermediğini açıkladı. Akdağ, yaralıların alınması konusunu Dünya Sağlık Örgütü Başkanı ve Avrupa Bölge Başkanı’yla görüştüklerini söyledi.

Gazze’nin normal zamanda bile hastalarına bakabilecek imkanlardan yoksun kalabilen bir yer olduğunu söyleyen Akdağ, Filistin’de olanların, İsrail’in canice tutumunun kendilerini üzdüğünü belirtti. Türkiye’nin bu konuda sessiz kalmayacağını ifade eden Akdağ, "Mazlum kardeşlerimizin yanında durmak boynumuzun borcudur" diye konuştu.

GÜÇLÜ DURMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK: KKTC Başkanı Tufan Erhürman’ı ziyaretinde açıklamalar yapan Akdağ, Filistin’de olanların kendilerine ders verdiğini ifade etti ve "Güçlü olmak güçlü durmaktan başka çare yok" dedi. "Türkiye Cumhuriyeti’nin garantörlüğü ve Ada’da bulundurduğu silahlı gücün önemi bu hadiselerle bir kez daha görüldü" diye konuşan Akdağ, Kıbrıs’ta yaşayan Türk halkının güvenliğini sağlamanın boyunlarının borcu olduğunu kaydetti.

BÖLGE BARIŞI İÇİN DÜŞÜNDÜRÜCÜ

KKTC Başbakanı Tufan Erhürman da ABD’nin ve İsrail’in Filistin’de yaptıklarının insan hakları açısından kabul edilebilir olmadığını söyledi. Erhürman, "Özellikle sizin insani yardım için yaptığınız girişimlerin bile bloke ediliyor olması bölge barışı için çok düşündürücü" dedi.

Filistinli gösterici ve ona yardıma koşan sağlıkçı böyle vuruldu!

Dünyaca ünlü oyuncu Cannes'da Filistin için pankart açtı!

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Bakan Akdağ açıkladı! İsrail de Mısır da izin vermedi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR18 YORUM
  • ❤ Şarapçı Abdulmuttalipp 16 Mayıs 2018 18:09 Bu Recep Tayyip(❤) itibarı yüksek önemli biri galiba!...........

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro