eposta yazdır zoom+ zoom-

Bahçeli'den 'FETÖ'nün seçmen tuzağı' çıkışı! 'Uyarıyoruz'

Bahçeli'den 'FETÖ'nün seçmen tuzağı' çıkışı! 'Uyarıyoruz'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "FETÖ'nün seçmen ayağını diri tutmak ve belirlenmiş adaylara yönlendirmek amacıyla hangi çalışmalar, hangi sinsi faaliyetler yapılıyor? FETÖ ile mücadeleyi savsaklamak, sulandırmak, söndürmek amacıyla gizli bir faaliyet olduğuyla ilgili biz milletimizi uyarıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-05-2018 17:56 - Güncelleme: 07-05-2018 01:10

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 7 Haziran seçimlerinde bazı FETÖ'cü milletvekili adayların sadece İstanbul ve Ankara'da 249 binin üzerinde oy aldığını söyledi. Bu oyların bu seçimlerde kimlere imza olarak gittiğini soran Bahçeli, 15 Temmuz'un rövanşının sandıkta alınmaya çalışılacağını ileri sürdü.

Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde soruları yanıtladı.  "Cumhurbaşkanı adaylarının imza süreci devam ediyor. Meral Akşener ve diğer İYİ Parti yöneticileri '100 bin imzanın geçildiğini' söylüyorlar. Ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine Bahçeli, imza sürecinin tamamlanmasına 3 gün kaldığını hatırlattı. 

"Merak ediyorum; Emin Çölaşan imza verdi mi? Rahmi Turan imza verdi mi? Yılmaz Özdil imza verdi mi?" diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

Bahçeli'den Meral Akşener'e çok sert tepki!

"7 Haziran seçimlerinde bağımsız milletvekili adayları 488 bin 226 oy almışlardı. Bu, yüzde 1,08'e tekabül ediyor. 1 Kasım'da da bağımsız milletvekili adayları 51 bin 38 oy aldı. Mesela şu anda içeride bulunan veya kaçak halde bulunanlar arasında yer alan FETÖ'cülerden bazılarını dikkate alalım. Hakan Şükür, FETÖ'cü eski futbolcu 48 bin 793 oy almıştı. Yakup Saygılı, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele eski Müdürü 33 bin 57 oy aldı. Ali Fuat Yılmazer, İstanbul İstihbarat eski Şube Müdürü, 59 bin 697 oy almıştı. İstanbul Terörle Mücadele eski Şube Müdürü Yurt Atayün 41 bin 762 oy aldı. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele eski Şube Müdürü Nazmi Ardıç 39 bin 881 oy aldı. Sadece İstanbul, İzmir ve Ankara'daki bağımsız adaylara 249 bin 67 oy verildi. Bu oylar şimdi kimlere imza olarak gitti?"

Bahçeli'den Muharrem İnce için ilk yorum!

"TEZGAH MI SÖZ KONUSU?"

"CHP'nin açık ve yoğun desteği, görevden alınan, kamudan ihraç edilen, açığa alınan toplam 115 bine yakın mağdur kitle de dikkate alındığında bunlar kime ve nasıl kanalize ediliyor?" diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

"FETÖ'nün seçmen ayağını diri tutmak ve belirlenmiş adaylara yönlendirmek amacıyla hangi çalışmalar, hangi sinsi faaliyetler yapılıyor? FETÖ ile mücadeleyi savsaklamak, sulandırmak, söndürmek amacıyla gizli bir faaliyet olduğuyla ilgili biz milletimizi uyarıyoruz. FETÖ'nün seçmen desteği var mıdır? Varsa ne kadar olacak? Terörle mücadeleyi zaafa uğratmak maksadıyla 15 Temmuz'un rövanşını sözde demokrasi kanallarından engellemek niyetiyle bir tezgah mı söz konusudur?"

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bahçeli'den 'FETÖ'nün seçmen tuzağı' çıkışı! 'Uyarıyoruz' haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR32 YORUM
  • Misafir 07 Mayıs 2018 10:41 Misafir 10:34 asize gore bir örgütün yada bir kişinin terör örgütü yada yandaş olduğu sizin çıkarlarını zaman göremi belirlenecek ne demek o gün öyleydi bu gün böyle...Siz ne yiyip ne içiyorsunuz da koskoca ülkeyi kendinize göre davranmaya zorluyorsunuz...

    CEVAP YAZ 0 14

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro