eposta yazdır zoom+ zoom-

Azerbaycan'dan son dakika Türkiye açıklaması!

Azerbaycan'dan son dakika Türkiye açıklaması!

ABD tarafından Türkiye'ye başlatılan ekonomik 15 Temmuz operasyonuna karşı bir destek de Azerbaycan'dan geldi. Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Ülkemiz, Türkiye'nin ekonomisine sermaye yatırmaya devam etmenin yanı sıra Türk ekonomisinde aktif yer almayı sürdürecektir. Azerbaycan, Türkiye ekonomisinin geleceğinden tamamen emindir" denildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-08-2018 17:17 - Güncelleme: 13-08-2018 17:17

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD ve Türkiye arasında yaşanan krizle ilgili açıklaması geldi. Azerbaycan, sermaye yatırmaya devam edeceği Türkiye ekonomisinin geleceğinden tamamen emin olduğunu bildirdi. Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki stratejik iş birliğinin her geçen gün geliştiği vurgulandı.

Azerbaycan'ın, Türkiye ile ekonomik ilişkilere özellikle önem verdiği vurgulanan açıklamada, ilişkilerin gelişmesine, karşılıklı sermaye koymaya, iki taraflı ticareti geliştirmeye, bölgesel ve küresel enerji ve ulaştırma projelerine katkı vermeye devam edeceği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ülkemiz, Türkiye'nin ekonomisine sermaye yatırmaya devam etmenin yanı sıra Türkiye ekonomisinde aktif yer almayı sürdürecektir. Türkiye'nin son yıllarda gercekleştirdiği büyük projeler kısa sürede Türkiye'nin ve bölgenin ekonomisi ve güvenliği için ek katkılar sağlayacaktır. Azerbaycan, Türkiye ekonomisinin geleceğinden tamamen emindir. Azerbaycan her zaman olduğu gibi bütün alanlarda Türk halkı ve devletine her türlü desteğe devam edecektir."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Azerbaycan'dan son dakika Türkiye açıklaması! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • Misafir 14 Eylül 2018 00:23 Biz her zaman turkiyenin yaninda olduk ve olucaz bilip bilmeden bişey konuşmayin bizim Allahdan başka kimese verecek hesabimiz yok ve hiç kimseden izin almayiz qardaşim benim

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro