BIST 118.876
DOLAR 6,87
EURO 7,79
ALTIN 400,15
HABER /  GÜNCEL

Merkel'den Türkiye açıklaması dolar için konuştu ABD çok bozulacak

Türkiye'ye dış kaynaklı yapılan yeni ekonomik operasyonla ilgili Almanya Başbakanı Merkel flaş açıklamalarda bulundu. Merkel 'Türkiye'de ekonomik istikrarsızlık kimsenin çıkarına değil' dedi.

Abone ol

Almanya'nın döviz krizindeki Türkiye'ye gönderdiği destek mesajlarına bir yenisi eklendi. Başbakan Angela Merkel ''Türkiye'nin ekonomik açıdan istikrarsızlaşması kimsenin çıkarına değil'' dedi. Merkel Almanya'nın Türkiye'yi ekonomik refah içinde görmek istediğini belirtti. Ancak Almanya Başbakanı, Türkiye Merkez Bankası'nın bağımsızlığının önemli olduğu uyarısı yaptı.

ALMAN HÜKÜMETİ DE AÇIKLAMA YAPTI
Merkel'den önce ise Alman Hükümeti'nden açıklama yapılmıştı. Açıklamada, "Türk ekonomisinin istikrarlı olması bizim de çıkarımıza, gelişmeleri izliyoruz" denildi.

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, son günlerde Türk ekonomisinde meydana gelen gelişmelere yönelik bir açıklama yaptı.
Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, "Türk ekonomisinin istikrarlı olması bizim de çıkarımıza, gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Türk Lirası'nın değer kaybını yakından izliyoruz, şu an için kaygı verici bir durum yok" açıklamasını yaptı.

Sözcü bu açıklamayı bu yıl dolar karşısında yüzde 40'tan fazla değer kayben TL'nin düşüşü sorulduğunda yaptı.

Alman ekonomi bakanlığı sözcüsü G20 üyeleri arasında Türkiye'deki duruma ilişkin kriz görüşmesi bulunmadığını ifade etti.

Sözcü ayrıca Türkiye'deki ekonomik durumun Alman şirketlere olan etkisine ilişkin yorum yapmak için çok erken olduğunu belirtti ve son gelişmelere ilişkin açıklama yapmadı.

ÖNCEKİ HABERLER
Bugün çok kritik Trump Türkiye tasarısını imzalayacak mı
Bahçeli'den İyi Partili isme flaş çağrı: Partimize davet ediyoruz
65 yaş aylığı ödeme takvimi ilk ödeme kurbandan önce mi?
Dolar aniden fırladı saat 14.30'da 7 lirayı gördü euro 8 liranın eşiğinde sebebi de..
Kırıkkaleli işadamı 11 bin dolar ile yarım kilo altın bozdurdu
2020-2021 eğitim yılı ara tatil tarihleri ne zaman MEB güncel takvimi
Yorumlar 43 yorum