HABER /  GÜNCEL

Ankara'da seferberlik! Mustafa Tuna açıkladı yıllık izinler kaldırıldı

ANKARA Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te geçtiğimiz aylarda aşırı yağışlar sonucu sel baskınlarının oluştuğu noktalar için harekete geçti. Belediye Başkanı Mustafa Tuna, “ASKİ’nin izinleri kaldırıldı açıklamasında bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te geçtiğimiz aylarda bu manzaraların yaşandığı Akay altgeçidi, Eskişehir Yolu, Boğaziçi Mahallesi gibi 15 noktada 15 Ağustos Çarşamba gününden itibaren atık su ve yağmur suyu hattı çalışması başlatacak. Belediye Başkanı Mustafa Tuna, ASKİ’nin izinleri kaldırıldı açıklamasında bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, düzenlediği basın toplantısında 6 ilçedeki 15 noktada atık su ve yağmur suyu hattı çalışmalarına çarşamba gününden itibaren başlayacaklarını açıkladı.

Trafik sıkıntısının az olması için bayram tatilinde de 24 saat çalışılacağını kaydeden Tuna şunları söyledi:

İZİNLER KALDIRILDI: “Ankaramızda yağışlardan meydana gelen su baskınlarının önlenmesi, bundan sonra alt geçitlerimizde ve belli noktalardaki su baskınlarının yaşanmaması için çalışma başlatıyoruz.

KIZILAY'DAKİ AKAY GEÇİDİ DE VAR: Çankaya, Altındağ, Mamak, Yenimahalle, Etimesgut ve Pursaklar’daki atık su ve yağmur suyu hatları çalışmalarının yapılacağı yerler arasında mayıs ayında su baskınının yaşandığı ve vatandaşların taşınarak kurtarıldığı Kızılay’daki Akay altgeçidi de bulunuyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Merkel'den Türkiye açıklaması dolar için konuştu ABD çok bozulacak
Bugün çok kritik Trump Türkiye tasarısını imzalayacak mı
Bahçeli'den İyi Partili isme flaş çağrı: Partimize davet ediyoruz
65 yaş aylığı ödeme takvimi ilk ödeme kurbandan önce mi?
Dolar aniden fırladı saat 14.30'da 7 lirayı gördü euro 8 liranın eşiğinde sebebi de..
Allah'ın ahirette yüzüne bakmayacağı 3 kişi kimdir günahları ne?
Yorumlar 2 yorum