eposta yazdır zoom+ zoom-

Avrupa Birliği'nden Erdoğan'a çifte kutlama!

Avrupa Birliği'nden Erdoğan'a çifte kutlama!

Avrupa Birliği’nin iki tepe isminden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, 24 Haziran seçimlerinde yeniden seçilmesi nedeniyle ortak kutlama geldi. AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Erdoğan’ı gönderdikleri mektupla kutladılar.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 26-06-2018 20:38 - Güncelleme: 27-06-2018 00:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, 'yeniden Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi' vesilesiyle kutlayan AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker’in mektubunda, Türkiye’nin AB adayı bir ülke ve önemli bir ortak olduğu vurgusuna yer verildi.

Kutlama mektubunda, “Güvenlik, göç ve enerji gibi AB-Türkiye ilişkilerinin ortak çıkar alanlarında sizinle yakın şekilde çalışmayı sürdürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti!

AB, seçimlerden bir gün sonra AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve AB Komisyonu’nun Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn’ın imzasını taşıyan ortak bir yazılı açıklama yapmış ancak herhangi bir kutlama vurgusunda bulunmamıştı.

Mogherini ve Hahn’ın açıklamasında da Tusk ve Juncker’in mektubundaki ortak çalışma vurgusuna yer verilerek, “Cumhurbaşkanı ve Parlamento ile önümüzdeki çok sayıda ortak zorluğun üzerine gidilmesi için birlikte çalışacağız” denilmişti.

Açıklamada, “Genel olarak, acilen hukukun üstünlüğü ve temel haklar bağlamındaki eksiklerin üzerine gidilmesinden Türkiye yarar sağlayacaktır” ifadelerine de yer verilmişti. (Güven Özalp - Hürriyet)

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Avrupa Birliği'nden Erdoğan'a çifte kutlama! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Misafir 27 Haziran 2018 09:49 Avrupan'nın, Amerika'nın samiyetine inanılmaz. Kim kazanırsa onu alkışlar'lar. Türkiye deki gerçek olmayan yandaş AK partililer gibi.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro