eposta yazdır zoom+ zoom-

Arkamızda Gülen cemaati şu bu yok

Arkamızda Gülen cemaati şu bu yok

BDP Genel Başkanı Selahhatin Demirtaş, Ağrı'da halka seslendi, isim vermeden diğer partileri Gülen üzerinden eleştirdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 12-03-2014 16:07 - Güncelleme: 24-10-2015 09:28

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Erzurum'un Horasan ilçesinde yaptığı konuşmada, arkalarında halkın desteğinin olduğuna işaret ederek, "Arkamızda büyük devletler, para babaları, Amerika, İsrail yok. Arkamızda Fethullah Gülen cemaati, şu bu yok. Sizlerle birlikte yürüyoruz" dedi.

BDP Genel Başkanı Selahhatin Demirtaş, Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinden seçim otobüsüyle bugün Erzurum'un Horasan ilçesine geldi. Demirtaş cadde toplanan kalabalığı yolu trafiğe kapatmamaları ve araçlara yol vermeleri için uyardı. Yaklaşık bin kişiye hitap eden Selahattin Demirtaş, birlik ve beraberlik içinde olmayı tavsiye etti. Dünya nimetleri, koltuk ve makam mevkinin BDP'de zerre kadar kıymeti olmadığını ileri süren Demirtaş, şunları söyledi:

"Arkamızda büyük devletler, para babaları, Amerika, İsrail yok. Arkamızda Fethullah Gülen cemaati, şu bu yok. Sizlerle birlikte yürüyoruz. Artık hırsızlık anlayışına, yolsuzluk rüşvet anlayışına en iyi cevabı 30 Mart'ta göstermelisiniz. Hele birilerinin gerçekten de yüreğinde şu kadar Allah korkusu olsaydı bu halk, bu kadar yoksul, işsiz, aç perişanken, onlar servet içinde servetlerine servet katacak hırsızlıkları, yolsuzlukları yapmazlardı."

TEK DİL DİYENLER ALLAH'IN EMRİNE KARŞI GELDİ

Barış ve demokrasinin gücünün kimseyi ezmek için değil, herkesi kucaklamak, sahiplenmek olduğunu bu topraklarda göstereceklerine işaret eden Demirtaş, Türk, Kürt, Azeri, Çerkez, Laz, Sünni, Alevi herkesin hak ve özgürlüğünü savunarak yola çıktıklarını bildirdi. Demirtaş "Allah yaratmış o kimliği ve inancıyla bizim için kabuldur dedik. Biz hiçbir yerde 'Sizi tekleştireceğiz' demedik. Biz Allah'ıın yarattığı bütün kimlikleri 'İlle de tek dil yapacağız' diye yola çıkmadık. Tek dil diye yola çıkanlar Allah'ın emrine karşı geldiler. Allah isteseydi merak etmeyin bizi tek dil, tek millet olarak yaratırdı. Bu farklılıkları kabul etmeyenin, bu kimliklerin, inançların bu topraklarda kardeşçe yaşayacağına inanmayanları biz de kabul etmeyeceğiz. Onları 30 Mart'ta sandığa gömeceğiz. Asla ve asla zulüm karşısında zalimin karşısında boyun eğemeyeceğiz. Allah'tan başkasına kulluk etmeyeceğiz. Ondan başkasının önünde de diz çökmeyeceğiz" diye konuştu.

HALKIMIZI BU KEPAZELERE TESLİM ETMEYECEĞİZ

Daha sonra Köprüköy'e gelen Selahattin Demirtaş burada da toplanan yaklaşık 100 kişiye seslendi. Demirtaş konuşmasına şöyle devam etti:

"30 Mart'a kadar gece gündüz demeden çalışmamız lazım. Tek bir oyun bile bizim için çok kıymeti var. Çalınmadık kapı bırakmamamız lazım. Çünkü bu tarihi dönemde yapacağımız seçimler sadece belediye başkanlığı seçimi olmayacak. Bütün hırsızlardan, soygunculardan, talancılardan hesap sorma seçimi olacak. Bizi inkar edenlerden, bu toprakları bize cehenneme çevirmek isteyenlerden hesap sorma seçimi olacak. Onun için yılmadan, bıkmadan çalışıp çabalayacağız. Bu topraklarda kardeşçe, barış içinde yaşamanın bu sandıktan güçlü bir demokratik irade çıkarmaktır. Biz halkımızı bu kepazelere teslim etmeyeceğiz."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Arkamızda Gülen cemaati şu bu yok haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • ak 13 Mart 2014 23:25 ak partliyim ama bu adamı seviyorum delikanlı adam

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro