eposta yazdır zoom+ zoom-

Ankara'da neler oluyor? Komutanların biri gitti diğeri geldi

Ankara'da neler oluyor? Komutanların biri gitti diğeri geldi

Başbakan Binali Yıldırım bugün önce Kara Kuvvetleri Komutanı sonra da Hava Kuvvetleri Komutanı ile görüştü. Yıldırım'ın programında Deniz Kuvvetleri Komutanı ve Jandarma Genel Komutanı ile görüşmesi de var. Irak sınırındaki tatbikat da göz önüne alınınca bu yoğun trafik neler oluyor dedirtti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-09-2017 14:42 - Güncelleme: 20-09-2017 14:50

BAŞBAKAN Yıldırım'ın bugünkü programındaki detay dikkatlerden kaçmadı. Kuvvet komutanlarının Çankaya Köşkü'ne ayrı ayrı saatlerde gelerek Yıldırım'la görüşmesi dikkatlerden kaçmadı. Başbakan önce Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'i kabul etti. Bu görüşme bittikten sonra ise Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz Çankaya Çöşkü'ndeydi.

Başbakan Yıldırım'ın bugünkü programı şu şekilde açıklandı:

Başbakanlık Basın Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre Yıldırım, bugün, Kara Kuvvetleri̇ Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Deni̇z Kuvvetleri̇ Komutanı Koramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri̇ Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Ari̇f Çeti̇n'i̇ Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul edecek.

KÖŞKTE ASKERİ TRAFİK
Yapılan açıklamanın ardından gözler Köşk'e çevrildi. Önce Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler geldi.

NELER OLUYOR?
Kürt yönetiminin 25 Eylül'deki referandum için ısrarlı olması ve TSK'nın tam da bu dönemde Irak sınırında tatbikat başlatması dikkate alındığında bu başbakanın bu yoğun trafiği neler oluyor sorusunu gündeme getirdi.

Basına kapalı gerçekleştirilen görüşme 45 dakika sürdü. Sonra Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz Köşk'teydi. Bu görüşme de yaklaşık 50 dakika sürdü.

Yıldırım, gün boyunca Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Küçükakyüz ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin'i kabul edecek.

TSK'nın komuta kademesinin neden tek tek Başbakan'la görüştüğü merak konusuyken yoğun görüşme trafiği hakkında resmi bir açıklama da yapılmadı.

Erdoğan Barzani'ye mesajı ABD televizyonundan verdi

Namlı Irak'a dönde TSK'nın sınırdaki dev tatbikatı

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ankara'da neler oluyor? Komutanların biri gitti diğeri geldi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Memo 20 Eylül 2017 16:44 Seçim yaptırmamak ve oHAL in devamı için savaş tamtamları bunlar

    CEVAP YAZ 1 4
KİMDİR ?
Binali Yıldırım
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

65. hükümette Başbakan olan Binali Yıldırım kimdir ve aslen nerelidir? Binali Yıldırım'ın özgeçmişi şöyle; 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakül

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro