eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti-MHP ittifakı bitiyor mu? Mehmet Acet yazdı

AK Parti-MHP ittifakı bitiyor mu? Mehmet Acet yazdı

AK Parti MHP ittifakı zora mı girdi? Yerel seçimler öncesi merak edilen soruya ilişkin hükümete yakın yazarlardan Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet dikktat çeken biryazı kaleme aldı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 24-09-2018 10:32 - Güncelleme: 24-09-2018 10:32

AK Parti MHP ittifakı sona mı eriyor? Bahçeli İstanbul'da aday çıkarmayacaklarını buna karşılık kendilerini güçlü olduğu illerden aynı jesti AK Parti'den beklediğini söyledi. AK Parti sözcüsü Ömer Çelik'ten "Ak Parti her yerde seçimlere girecektir." açıklaması geldi. Benzer sözleri Cumhurbaşkanı Erdoğan da kullandı.

Peki bundan sonra ne olur? Bugüne kadar başarıyla yürütülen Cumhur ittifakı yerel seçimler öncesi dağılacak mı? AK Parti'ye yakın yazarlardan Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, konuya ilişkin bugün dikkat çeken bir yazıya imza attı.

GÖRÜŞ AYRLIKLARI İTTİFAKIN BOZULMASINA KADAR GİDER Mİ?
"(...)MHP, seçim vaadi de olan af tasarısını Meclis gündemine getirmeye hazırlanırken, Ak Parti bu konuya sıcak bakmadığını birden fazla kere deklare etti.

Açıklamalar herkesin anlayabileceği netlikte olduğu için konu Meclis gündemine geldiğinde, Ak Parti milletvekillerinin tasarıya destek vermeleri beklenmiyor.

Bahçeli son açıklamalarında Katar’ın hibe ettiği uçağın derhal iade edilmesi gerektiğini dile getirirken Ak Parti yetkilileri “Aynı görüşte değiliz” mesajları verdi.

Şu an için iki taraf da “İki ayrı partiyiz” vurgusu eşliğinde bu meselelerin ittifak sürecinden bağımsız biçimde değerlendirilmesi gerektiği mesajını veriyorlar. Yani her konuda aynı görüşte olmasak da cumhur ittifakının arkasındayız denilmiş oluyor. Nihayetinde bugün için şu kadarını söyleyebiliyoruz:

Aralarda başka kırılmalar olmazsa eğer, ileri bir tarihte yapılması beklenen yeni bir Erdoğan/Bahçeli buluşmasıyla yerel seçimler için ittifak kapısı aralanabilir.

Ki, böyle bir görüşmenin yapılması bile, oradan yeni bir ittifak kararının çıkma ihtimalini güçlendirecektir. Ama düne kadar daha garantili görünen yerel seçim ittifakı meselesinin bugün için ihtimaller seviyesine gerilemiş olduğunu da not etmiş olalım."

Mehmet Acet'in yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN AK Parti-MHP ittifakı bitiyor mu? Mehmet Acet yazdı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 24 Eylül 2018 21:18 81.madde kapsam dısı olmaması lazım kasten oldurme ayrıdır yaralama ayrıdır ama ve lakin bir bıcak darbesine bıle kasten oldurme sayılıyorsa bu cok ıyı degıl en azından ayırt edilmeleri lazım bentlere ayırmak lazım tabi ki da cinayet isleyen ayrıdır bırakın demeyiz katilleri ama dedıgım gıbı bir bıcak yarasına adam oldurme 81. Madde de sayılmaması lazım allah rızası ıcın bısey yapın allah razı olsun

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI » Devlet Bahçeli
DEVLET BAHÇELİ KİMDİR?

1948 yılında Osmaniye'de doğdu. Yörede Fettahoğulları olarak bilinen geniş bir Türkmen ailesine mensuptur. İlk öğrenimini Osmaniye'de, orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Dr.BAHÇELİ, üniversite öğrenimini Anka

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro