BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan Dolmabahçe'ye geri dönüyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 yıl aradan sonra Dolmabahçe Sarayı'ndaki çalışma ofisini tekrar kullanmaya başlayacak.

Abone ol

Dolmabahçe Çalışma Ofisi Başbakanlık makamı tarafından kullanılıyordu. Ancak yeni sistemle Başbakanlık'ın kaldırılmasıyla birlikte ofis Cumhurbaşkanlığı'na tahsis edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 yıl aradan sonra Dolmabahçe Sarayı'ndaki çalışma ofisini kullanmaya başlayacak.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dört yıl sonra Dolmabahçe’ye dönüyor. Halen Anadolu yakasında Beylerbeyi Sarayı’nı, Avrupa yakasında ise Yıldız Mabeyn Köşkü’nü kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, başbakanlığı sırasında kuruluşuna emek verdiği ve uzun yıllar mesai yaptığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’ni yeniden kullanmaya başlayacak.

BAŞBAKANLIK KALKTIĞI İÇİN CUMHURBAŞKANLIĞI KULLANACAK: Başbakanlık ortadan kalktığı için halihazırda çeşitli bakanlıklarca kullanılan eski adıyla Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde hazırlıklar sürüyor.

Hürriyet'te yer alan habere göre; makam odasıyla birlikte, yönetim odalarının bulunduğu ana binanın girişine Cumhurbaşkanlığı forslu Türk bayrağı asıldı.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR: Binanın dış cephesindeki yenileme çalışması sürüyor. Bahçede de düzenleme çalışmaları yapıldı. Bahçenin zemini basınçlı suyla temizlendi. Binali Yıldırım’ın başbakanlığı döneminde etrafı yüksek demir bariyerlerle çevrilen ve önündeki Hayrettin İskelesi Sokak yaya ve araç trafiğine kapatılan ofisteki güvenlik önlemleri de arttırıldı. Kadıköy-Beşiktaş vapurunu kullananlar uzun süredir Deniz Müzesi tarafına yönlendiriliyor.

YILDIZ VE DOLMABAHÇE FARKI: Dolmabahçe’de büyük bir toplantı ve yemek salonu ile misafirler için bekleme salonu bulunurken, Mabeyn Köşkü’nde bu imkânlar sınırlıydı. Mabeyn Köşkü’nün girişi Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampusu girişiyle aynı yola çıkıyordu. Bu da zaman zaman yoğunluk oluşturuyordu. Dolmabahçe Ofisi’nin en büyük avantajlarından biri de iskelesinin bulunması ve deniz ulaşımını kullanma imkânı sunması.

MABEYN KÖŞKÜ'NDE HELİKOPTER PİSTİ YOK: Mabeyn Köşkü’nde helikopter pisti bulunmazken, Dolmabahçe’de helikopter inişi için geniş ve uygun bir alan bulunuyor. Erdoğan, Davutoğlu ve Yıldırım başbakanlıkları döneminde zaman zaman Dolmabahçe ofisinin bahçesine inen helikopterleri kullandı. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde bile Dolmabahçe’ye geçip helikoptere bindiği zamanlar oldu. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa bir süre içinde Dolmabahçe ofisini aktif olarak kullanmaya başlayacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Bakanlık duyurdu: 33 terörist daha...
Kış saati uygulaması bitiyor Resmi Gazete saatler geri alınacak açıklaması
Gökçe Bahadır'ın aldığı çatı katındaki evin fiyatı dudak uçuklattı
Kara ve Deniz'de FETÖ operasyonu! 16'sı muvazzaf 61 asker...
ABD'deki siyonist yöneticiden şok Türkiye açıklaması
Eser Yenenler'in koronavirüs testi pozitif çıktı
Yorumlar 7 yorum