eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'deki Zarrab davasında yeni tanık dinlendi

ABD'deki Zarrab davasında yeni tanık dinlendi

ABD'de Hakan Atilla'nın sanık olarak yargılandığı, Reza Zarrab'ın ise tanık olduğu jürili duruşmanın 9’uncu günü başladı. Mahkeme, 17-25 darbe girişiminin firari polisini tanık olarak dinledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 12-12-2017 00:07 - Güncelleme: 12-12-2017 00:07

Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın sanık olarak yargılandığı davada, mahkeme heyeti 17-25 darbe girişiminin firari polislerinden Hüseyin Korkmaz'ı tanık olarak dinlendi.

FETÖ'cü firari polis ABD'deki Mehmet Hakan Atilla davasında tanık olarak dinlendi. Soruşturmanın ana hedefinin Reza Zarrab olduğunu ileri süren firari polis Hüseyin Korkmaz, soruşturmada Reza Zarrab ile birlikte Zafer Çağlayan ve Süleyman Aslan'ın ilk halkada yer aldığını Muammer Güler'in de ikinci halkada yer aldığını ileri sürdü.

ATİLLA'NIN AVUKATLARINDAN FETÖ DELİLLERİNE İTİRAZ

Atilla'nın avukatları, Korkmaz'ın tanıklığına, 17-25 Aralık dönemine ait olduğu ileri sürülen bir takım belge ve fotoğrafların güvenilirliğine ve geçerliliğine itiraz etti.

Korkmaz, soruşturmanın teknik ve fiziki takip yöntemi ile yapıldığını, soruşturma genişledikçe Barış Güler, Salih Kaan Çağlayan, Hikmet Tümer, Özgür Özdemir, Onur Kaya, Mustafa Behçet Kaynar gibi isimlerin de dosyaya eklendiğini söyledi.

Soruşturma kapsamında yer alan kişilerin rüşvet, evrakta sahtecilik, kara para aklama ve altın kaçakçılığı nedeniyle soruşturulduklarını anlatan Korkmaz, 17-25 Aralık darbe girişiminde 50-100 arasında kişinin takip edildiğini söyledi.

Duruşmada, dolar dolu ayakkabı kutuları fotoğrafı, Reza Zarrab'ın İstanbul Ortaköy'de Avrupa Birliği Bakanlığı ofisine giriş çıkışını gösteren fotoğrafı, jüri üyelerine ve mahkemeye delil olarak sunuldu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN ABD'deki Zarrab davasında yeni tanık dinlendi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR21 YORUM
  • KENDİN ÇAL KENDİN OYNA.... 12 Aralık 2017 09:51 'ŞIRACININ ŞAHİDİ BOZACI'HESABI BEKLENEN OLUYOR AMA KİMSE SAYGI DUYMAYACAKTIR BÖYLE MAHKEMELERE VE ŞAHİTLERE.

    CEVAP YAZ 2 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro