eposta yazdır zoom+ zoom-

2018 THY personel alım ilanı-2018 host hosten kabin memuralımı

2018 THY personel alım ilanı-2018 host hosten kabin memuralımı

2018 THY personel alım ilanı yayınlandı. Türk Hava Yolları 2018 yılında 3500 host, hostes ve kabin memuru alımı yapacak. Peki 2018 THY personel alım şartları neler, kimler başvurabilir, erkek adaylarda aranan şartlar neler, kadın adaylarda aranan şartlar neler? İşte yüzlerce kişinin merak ettiği 2018 THY personel alımı iş başvurusu ve aranan şartlar.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-02-2018 09:10 - Güncelleme: 11-02-2018 09:10

THY 2018 personel alım ilanına göre 2018 yılında Türk Hava Yolları'na yeni host, hostes ve kabin memuru alımı yapılacak. Peki 3500 kişinin alınacağı THY iş ilanına göre kadın adaylarda aranan şartlar nedir, erkek adaylarda aranan şartlar nedir?Türk Hava Yollarında host ve hostes kabin memur alımları ne zaman başlıyor? O tarih belli oldu mu? THY host ve hostes kabin memuru için başvuru şartları neler? İşte, Türk Hava Yollarına (THY) başvurmak isteyen host ve hostes adayları yakından ilgilendirecek tüm önemli detaylar.

Türk Hava Yolları (THY)’de host ve hostes olmak isteyen adaylar için Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin memur alım ilanına gözler çevrildi. Türk Hava Yolların kabin memur alımlarının yapılacağı THY kabin memuru Bilal Ekşi tarafından duyurusu gerçekleştirildi. Peki, Türk Hava Yollarında host ve hostes olabilmek için hangi koşullar yerine getirilmelidir? 

Kabin memuru alımına ilişkin duyuru THY’nin resmi internet sitesi üzerinden host ve hostes olmak isteyen adaylar için paylaşıldı. Türk Hava Yollarının paylaştığı duyurusunda, "Dünyada en fazla ülkeye uçan ve üst üste 6 kez Avrupa’nın en iyi havayolu seçilen Ortaklığımızın büyüme sürecinde Kabin Memuru olarak yer almak isteyen iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın, dinamik ve güler yüzlü bay ve bayan çalışma arkadaşları arıyoruz" şeklinde ifadelere yer verildi.

Bununla birlikte Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, "2018'e dair istihdam olarak planlamamız şu anda ana kademede yaklaşık 3 bin, iştiraklerle bakıldığında 3 bin 500. Benzeri bir şekilde gitmesi halinde bunun 7 bine çıkacağını öngörüyoruz" sözlerini kaydetti.

TÜRK HAVA YOLLARI (THY) HOST VE HOSTES ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

THY ilanına başvurmak isteyen adaylar için şartlar şu şekilde: *T.C. vatandaşı olmak *01/01/1988 ile 31/12/1997 tarihleri arasında doğmuş olmak *En az önlisans/meslek yüksekokulu mezunu olmak *İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.) *Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak *Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 1 yıl tecilli olmak (En az Kasım 2018 tarihine kadar tecilli olmak)

THY'DE KABİN MEMURU OLMANIN SAĞLIK VE FİZİKİ KOŞULLARI NELERDİR?

Bayanlar için 160-180 cm. arası, erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*,

Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir.),

THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak,

Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN 2018 THY personel alım ilanı-2018 host hosten kabin memuralımı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro