HABER /  GÜNCEL

Düşen helikopterimiz füzeyle mi vuruldu?

TSK'nın Afrin'e yönelik gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'nda bir helikopterin düşmesi sonucu iki asker şehit oldu. TSK'dan yapılan açıklamada helikopterin nasıl düştüğünün yapılacak teknik inceleme sonrası belli olacağı açıklandı.

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, katıldığı bir televizyon kanalında düşen helikopterimizin güdümlü bir füzeyle vurulmadığını açıkladı.

Ağar yaptığı açıklamada, "Görüntülerde üç atak helikopterimizin uçuş yaptığını görüyoruz. Bu uçuş sırasında helikopterlerimizden bir tanesi hızlı irtifa kaybediyor. Yani bir güdümlü bir füzeyle vurulduğuna dair bir emare yok. Helikopterimizin düştüğü veya kırıma uğradığı yerde bir patlama meydana geliyor. Bunu da bir mühimmat patlaması olarak değerlendiriyoruz.''

"MÜHİMMAT PATLAYINCA ŞEHİT OLDULAR"

''Güdümlü bir füzeyle düşürülmediği çok net olarak görülüyor. Ama bir doçka olma ihtimali var. Uçaksavar da olabilir. Böyle bir şekilde irtifa kaybetmesine sebebiyet veren bir etkiyle karşı karşıya kalmış olasılığı oldukça güçlü. Ama bir diğer tarafıyla da teknik bir arıza olup o arızaya bağlı bir irtifa kaybı ve kırım yaşanmış olabilir. Ama sonuçta gerçekleşen bir patlama var. Muhtemelen vermiş olduğumuz şehitler o patlamaya bağlı" dedi.

ATAK helikopterimiz düştü mü düşürüldü mü? İşte özellikleriATAK helikopterimiz düştü mü düşürüldü mü? İşte özellikleriATAK helikopterimiz düştü mü düşürüldü mü? İşte özellikleriATAK helikopterimiz düştü mü düşürüldü mü? İşte özellikleriHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
Ege'den sonra Akdeniz'de de kriz çıktı
Yine aynı gerekçe yine kadın cinayeti
Afrin şehitlerimizin kimlikleri belli oldu
Ümit Karan aslen nereli? Eşi Zeynep Karan kimdir işte çocukları
Kalbimdeki Deniz 57. Bölüm fragmanı son bölüm ekrana kilitledi
Osman Bey ve Dündar Bey karşı karşıya! Kuruluş Osman'a damga vuran sahne
Yorumlar 11 yorum