BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  GÜNCEL

Zabıtaya bıçaklı saldırı

Eskişehir'de tezgahını kaldırmasını söyleyen zabıtaya sinirlenen seyyar satıcı, zabıtayı bıçakla yaraladı.

Abone ol

Eskişehir'de seyyar satıcı, tezgahını kaldırmasını söyleyen zabıta memurunu bıçakla yaraladı.

Olay, Arifiye Mahallesi Köprübaşı Caddesi'nde meydana geldi. Seyyar satıcılık yapan Mutlu M., kendisinden tezgahını kaldırmasını isteyen Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde görevli zabıta memurlarıyla tartıştı. Mutlu M., tartışmanın ardından zabıta memurlarından Muammer Sağın'ı sol bacağından bıçakla yaralayıp, kaçtı. Sağın, çağırılan 112 ambulansıyla Eskişehir Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı. Mutlu S. ise kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan Türk Yerel Hizmet-Sen, Bem Bir-Sen ve Tüm Bel-Sen üyeleri saldırıyı kınadı. Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Seyfettin Kazanç, “Halkımızın, esnafımızın, şehrimizin huzuru, refahı ve düzeni için görevini ifa ederken bu elim olay sonucu yaralanan zabıta görevlisi arkadaşımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırıyı gerçekleştiren şahıs, kısa sürede emniyet ekiplerince yakalanmıştır. Bu şekilde saldırıda bulunan kişilerin gerekli cezaları almaları için haklarında yasal süreç başlatılması ve sürecin caydırıcı bir sonuca ulaştırılmasının kamu vicdanı açısından kaçınılmaz olduğunun altını bir kez daha çiziyoruz" dedi.

Türk Yerel Hizmet-Sen Şube Başkanı Hayri Türbe ise, "Türkiye'nin her yerinde görevini yapmak isteyen zabıta arkadaşlarımız, bu tür saldırılara maruz kalmaktadır. Bu seyyar satıcı işporta terörünü bitirmek, elzem bir durum haline gelmiştir. Bu sorun basın açıklaması, kınamak gibi eylemlerle halledilebilecek bir durum değildir. Acilen yasal düzenlemelerin yapılması gerekmektedir" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Karamollaoğlu istifa mı ediyor? Dikkat çeken sözler...
2018-2019 lise taban puanlari liselerin yüzdelik dilimleri güncel tablo
Dayak yediği eşini ve akrabasını duruşmada affetti
Taksicinin belini kıran milli sporcuya ceza
HDP’li vekil adayının evinden kırsala eleman temini
DGS sınav tarihi değişti mi 2018 ÖSYM takvimi DGS sınavı yeni tarihi
Muharrem İnce'den dikkat çeken paylaşım! Bu mesajı verdi
Destek Yayınları ilanı! Yelda Cumalıoğlu bile çok şaşırdı
Erdoğan yeni kabineyi ne zaman açıklayacak İbrahim Kalın duyurdu
İğrenç Başkan! 2 yaşındaki çocukla cinsel ilişkiye girmek...
Yorumlar