BIST 9.770
DOLAR 32,57
EURO 35,01
ALTIN 2.432,25
HABER /  POLİTİKA

Yurtdışı oyların partilere göre dağılımı!

Yurtdışı oylarının sayımı tamamlandı. Sisteme giren sayılmış oylara göre yurtdışında AK Parti birinci parti olurken HDP ise ikinci sırada yer aldı.

Abone ol
Yurtdışı oylarında sonuçlar netleşmeye başladı. Yurtdışında AK Parti yüzde 49.30 ile birinci parti olurken MHP ise yüzde 10'luk barajı aşamadı.
 
Yurtdışından gelen oylarda şu an itibarıyla sıralama Ak Parti, HDP, CHP ve MHP şeklinde. Şu ana kadar sayılan oylara göre AK Parti yüzde 49.30, HDP 21.03, CHP 17.02 MHP 9.15 oy oranında.
 
Türkiye genelindeki sonuçlar kadar merak edilen bir diğer konu da yurtdışı oylarıydı. Yurtdışında ve gümrüklerde 1 milyon 30 binden fazla oy kullanılmıştı. Yurtdışından gelen oylarda şu an itibarıyla sıralama Ak Parti, HDP, CHP ve MHP şeklinde. Şu ana kadar sayılan oylara göre AK Parti yüzde 49.30, HDP 21.03, CHP 17.02 MHP 9.15 oy oranında.
 
BU TABLOYA GÖRE YURTDIŞI OY ORANLARI

AK PARTİ: Cezayir, Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya, Danimarka, Avusturya, Bosna Hersek, Romanya, İran, Ürdün, Suudi Arabistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Avustralya, Norveç

CHP: Rusya, Çin Halk Cumhuriyeti, Güney Afrika, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, İrlanda, Bulgaristan, İsrail, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Macaristan

MHP: Arnavutluk

HDP: Kanada, Polonya, İtalya, Ukrayna, Finlandiya, Kazakistan, Japonya, Yunanistan, İsveç, Birleşik Krallık

DİĞER: Mısır,Sudan, Umman, Yeni Zelanda, Gürcistan