BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  EKONOMİ

Yurt dışından cihaz getirenler dikkat

Ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek televizyon, radyo, video, uydu alıcı cihazları, birleşik cihazlar için ödenecek bedeller belli oldu.

Abone ol

Ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek televizyon, radyo, video, uydu alıcı cihazları, birleşik cihazlar ile bunların dışında kalan radyo televizyon yayını almaya yarayan her türlü cihazlar için 2014 yılında ödenecek ücretler belirlendi.

Ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek televizyon, radyo, video, uydu alıcı cihazları, birleşik cihazlar ile bunların dışında kalan radyo televizyon yayını almaya yarayan her türlü cihazlar için bir defaya mahsus ve 2014 yılı için geçerli olmak üzere ekli listede belirtilen ücretlerin alınmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı, bugünkü Resmi Gazete'nin 2. mükerrer sayısında yayımlandı. 

Karara göre,  51 ekrana kadar (51 ekran dahil) televizyonlara 5 avro, 51-67 ekran arası (67 ekran dahil) televizyonlara 8 avro, 67-85 ekran arası televizyonlara 10 avro, 85-116 ekran arası (116 dahil) televizyonlara 12 avro, 116 ekrandan büyük televizyonlara 15 avro, oto televizyonlarına ise 8 avro ödenecek.

Radyolardan, cep tipi radyo alıcıları, saatli radyo ve radyolu saatler, bir müzik aleti üzerindeki radyolar, oyuncaklar üzerindeki radyolar, ışıldaklar ve radyolu vantilatörler, oto radyo alıcıları için 1 avro, taşınabilir radyo alıcıları için ise 2 avro ödenecek.

Televizyon yayınlarını alma ve kaydetme özelliği olan videolar için 18 avro, Set Top Box cihazları ile her türlü uydu alıcı cihazı için 7 avro, bileşik cihazlardan televizyon ağırlıklı olanlar için 9-21 avro, radyo ağırlıklı olanlar için de 1-18 avro arasında ödeme yapılacak. 

Bu cihazların dışında kalan ve radyo televizyon yayını almaya yarayan her türlü cihaz için de 18 avro verilecek.

ÖNCEKİ HABERLER
2013'ün en komik Vine'ları
Yeni asgari ücret Resmi Gazete'de
İstanbul'da yılbaşı trafiği çok yoğun
Kafaya darbe neden ölümcül olabilir?
Adalet Bakanlığı 600 memur alacak
Yeni yıla ilk onlar girdi
Yılın son günü eşini öldürüp intihar etti!
En güzel yeni yıl mesajları- yılbaşı mesajları
Ünlü mankenden eski sevgilisine gönderme
Samsung'dan Dünya'nın en pahalı televizyonu!
Yorumlar 2 yorum