BIST 1.391
DOLAR 8,77
EURO 10,41
ALTIN 500,50
HABER /  GÜNCEL

Yunanistan'dan tarihi itiraf: İçler acısı haldeyiz

Türkiye'nin denizcilik alanında elde ettiği kabiliyet, Yunanistan'ı tedirgin etti. Yunan basını, kendi donanmasını kıyasladığı bir haberde, Türk denizciliğine karşı durumlarının içler acısı olduğunu ifade etti.

Abone ol

İHA'lar, SİHA'lar, yerli ve milli konseptteki silahlar ve mühimmatlar. Bu alanda yapılan atılım tüm dünyanın dikkatini çekiyor.

Yunan basını da Türkiye'nin denizcilik alanında elde ettiği beceri ve niteliği kendi donanmasına göre değerlendiren bir haber yayımladı. Haberde; Türk donanmasının son dönemde elde ettiği atılıma değinilirken Yunan gemilerinin Türkiye karşısında içler acısı halde bulunduğu benzetmesi dikkat çekti.

Yunanistan'ın SL Press isimli haber sitesinde yer alan haberde; atılan her adımın Türkiye'nin 'Mavi Vatan' politikasını desteklediğinin vurgulanırken, "Yunan denizcilik alanındaki hareketsizliğin aksine Türkiye, gemi sektörünü etkileyici şekilde geliştirmeyi başardı" denildi. Türk donanmasında bulunan gemilerin imkan, kabiliyet, yaş ve teknolojik yeniliklerine de dikkat çekilirken, "Ankara, modern ve güçlü bir filonun Doğu Akdeniz'de silahlı kuvvetlerine güç katabileceğini biliyor" ifadeleri yer aldı.

"Durumumuz içler acısı"

Haberde; Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilerleyen dönemde ülke yönetiminin başında olmaması halinde bile bu yatırımlar sayesinde Türkiye'nin deniz gücünün temellerinin atıldığı sağlam şekilde atıldığı vurgulanarak, "Yunan gemi inşa endüstrisi, herhangi bir görünür kurtuluş olmaksızın bocalıyor. Gerilemeye ve yok olmaya yol açan on yılların saçmalıklarıyla içinde yer aldığımız bu tablo gerçekten içler acısı bir durum" denildi. (Haber 7)

ÖNCEKİ HABERLER
İsmail Altunsaray kimdir aslen nereli kaç yaşında?
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
ABD'den Türkiye'deki S-400'lere ilişkin yaptırım açıklaması
CHP'nin Sedat Peker ikiyüzlülüğü ortaya çıktı
İsmail Altunsaray evli mi eşi Songül Yılmaz kimdir
Mossad eski Başkanı Cohen İran’da yürüttükleri operasyonları tek tek açıkladı
Telafi eğitiminin detayları belli oldu! Öğrenciler okula nasıl gidecek?
Netflix müjdeyi verdi! Artık kullanıcılar satın alabilecek
Kiryakos Miçotakis ile Mesrur Barzani görüştü
Pakistan aşı olmayanların telefonunu iptal edecek
Yorumlar 2 yorum