BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  DÜNYA

Yunanistan'da umut turizme bağlandı! Aşı zorunluluğu aranmayacak

Ekonomik sorunlar yaşayan Yunanistan, turizm gelirlerini arttırmak için ülkeye girişte aşı zorunluluğu aramayacak.

Abone ol

Yunanistan'da Kiryakos Miçotakis hükümeti ekonomide umutlarını 2021 yaz sezonu turizmine bağladı.Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 2020 turizm sezonununda umduğunu bulamayan Atina yönetimi, 2021 yaz turizmi için kolları sıvadı. Yunan medyasından SKAI televizyonuna açıklamalarda bulunan Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis, Yunanistan’a seyahat edecek olanlar için aşı belgesinin zorunlu haline gelmeyeceğini, aşı belgesi olmayanlara da test uygulanacağını açıkladı. Theoharis, hem aşı belgesinin hem de hızlı tanı testlerin 2021 yazında Yunanistan’a seyahat etmek için önemli iki araç olacağını belirtti.

Theoharis, turizm için 2021 yılının daha iyi bir yıl olacağını, ancak koronavirüsten dolayı turizm sektörünün işleyişinin ve tüketici alışkanlıklarının değiştiğini, yaşanan sağlık konusundaki belirsizlikler nedeniyle de kimsenin 6 veya 8 ay öncesinden tatil planı ve rezervasyon yapmadığını dile getirdi. "Kaybedilecek daha fazla zaman yok" diyen Theoharis, " Ülkemiz turizm potansiyeline sahip. Tek umudumuz bu" ifadelerine yer verdi. Tüm bunlara rağmen Yunanistan’ın turizm potansiyeline güvendiklerini, 2021 yılında turizmden çok fazla beklentilerin olduğunu söyledi. Bu nedenle şimdiden dış ülkelerde turizm sektör temsilcileriyle temaslara başladıklarını dile getirdi.


2020'de turizm eridi
Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis, Ekim ayında Başbakan Kiryakos Miçotakis'e verdiği raporda, "2019 yılına oranla Yunanistan'ı 2020 yılında ziyaret eden turist sayısında yüzde 78 oranında bir gerileme kaydedildiğini ve bu bağlamda ülkeyi ziyaret eden turistlerin 2020 yılında ancak 3 milyon 900 bini bulduğu" belirtilmişti. 

ÖNCEKİ HABERLER
İzmir'de masaj salonlarına yönelik fuhuş operasyonu! 10 kişi tutuklandı
ABD Başkanı Trump Beyaz Saray'da kendisini odasına kapadı kimseyle konuşmuyor
Tekirdağ hava durumu cumartesi-pazar kar var mı?
Subaru'da tedarik sorunu! Japonya'daki tesislerinde üretime ara verildi
Kuzey Kore'den gövde gösterisi 'dünyanın en güçlü silahı' dediler geçit töreninde sergilendi
Samsun'da çöp diye aldılar! Poşetten çıkanları görünce şaşkına döndüler
Sevim Gözay evli mi eşi ve çocukları kimdir? Sevim Gözay ailesi
Rusya'da Covid-19 aşısı olanlara maske takma zorunluluğu kaldırılıyor
Yargıtay'dan 'müjde' niteliğinde torun hasreti çeken dede kararı
Mesut Özil gözünü karartı! Fenerbahçe için büyük fedakarlık
Yorumlar