BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  GÜNCEL

Yolcu biletlerine KDV indirimi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "KDV oranının düşürülmesine ilişkin yazılı talepler olumlu değerlendirilmiştir'' dedi.

Abone ol

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ''Bakanlığımızca sektör tarafından yolcu biletlerine uygulanan KDV oranının düşürülmesine ilişkin yazılı talepler olumlu değerlendirilmiştir'' dedi.

Yıldırım, CHP Antalya Milletvekili Feridun Fikret Baloğlu'nun Genel Kuruldaki görüşmelerde ''Otobüs şirketlerinin batması, onbinlerce otobüs çalışmasının işsiz kalması karşısında bu sektörde vergi kolaylıkları gerçekleştirmek için bir öneri getirilip getirilmeyeceği'' sorusunu cevaplandırdı.

Karayolu taşımacılığında kullanılan yakıta uygulanan ÖTV ve KDV oranının düşürülmesi veya başka vergi kolaylıkları sağlanması konusunun Maliye Bakanlığının faaliyet alanına girdiğini bildiren Binali Yıldırım, ''Ancak Bakanlığımızca sektör tarafından yolcu biletlerine uygulanan KDV oranının
düşürülmesine ilişkin yazılı talepler olumlu değerlendirilmiş ve bu konuda Maliye Bakanlığı nezdinde iki defa girişimde bulunulmuştur'' dedi.